Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Michael Fassbender není jenom Magneto. Možná se ale k této roli vrátí

Simona Nyitrayová

Simona Nyitrayová

27. 1. 2012

FOTO: Michael Fassbender Jane EyreNeustále se objevuje v žebříčcích nej mužů Hollywoodu. Získává role, o kterých se jiným hercům v jeho věku jenom sní. Nejnověji pracuje s Ridleym Scottem na Prometheovi. A nejen to. Co všechno má tento herecký kouzelník ještě v klobouku?

FOTO: Michael Fassbender Jane Eyre

Magneto ve své něžné chvilce, Zdroj: distributor filmu

Michael Fassbender (1977) pochází z Německa, hereckou školu však vystudoval v Londýně. Brzo přišli první příležitosti v britských filmech a pak už následovali role v amerických trhácích jako 300: Bitva u Thermopyl (2006) a Hanebný pancharti (2009). Dnes hraje v nejoceňovanějších titulech a bez problémů střídá žánry.

X-Men: První třída bude mít druhý díl. Známe jméno scenáristy

Snad nejznámější jsou jeho loňská ztvárnění Edwarda Rochestera v Jane Eyrové, Carla Junga ve filmu Dangerous Method, a samozřejmě jeho Magneto v X-Men: První třídě.

Poslední zmíněnou roli by si měl zopakovat v druhém dílů této nové X-Men trilogie. Zatím ale není známý žádný plánovaný začátek produkce. V současnosti totiž už studio 20th Century Fox připravuje další pohled na jednoho konkrétního hrdinu s názvem The Wolverine (2013).

FOTO: X-Men First Class (2011)

Pro odvážnou družinu se otvírají dveře do druhé třídy

Magneto v podání Fassbendera směle unese srovnání s dřívějším představitelem tohoto vládce kovů, Ianem McKellenem (jinak taky všemocným Gandalfem). Ve filmu X-Men: První třída sledujeme krutý osud malého chlapce v nacistickém koncentračním táboře, který dospěje k rozhodnutí jednoho dne se pomstít. Stejně jako každý správný tragický hrdina má tedy i Magneto svou slabou stránku, omlouvající a vysvětlující jeho zlodušstvo.

X-Men: První třída na DVD. Tihle že mají zachránit svět?

Film rozhodně potěsil fanoušky a upoutal nové diváky. Přerod Erica v nemilosrdného Magneta bude proto zajímavé sledovat při dalších střetech lidí s mutanty. Vrátit by se měl taky Profesor Xavier (v podání Jamese McAvoye), kdysi Ericův přítel, nyní Magnetův protivník.

Fassbender je v tuto dobu k vidění ve snímcích Shame a Haywire (režíruje Steven Soderbergh). V červnu ho pak uvidíme v očekávaném sci-fi Ridleyho Scotta Prometheus v roli průzkumníka Davida.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Michael Fassbender není jenom Magneto. Možná se ale k této roli vrátí

Hide picture