×
FANZINE.cz

AUDIO: Finalista soutěže Fantastická povídka Jiří Štraub slaví úspěchy v rádiu

FOTO: Dobrou noc, krásná Danielo
Jiří Štraub k fantasy hře Dobrou noc, krásná Danielo napsal předlohu, scénář a namluvil jí. Zdroj: archív Jiřího Štrauba

Oceněním povídky na některém z ročníků literární soutěže Fantastická povídka aktivita účastníků končit nemusí. Jiří Štraub je kupříkladu autorem, který svou práci s názvem Hovor s Rethorem zaslal v roce 2012. Dnes lze najít jeho povídku Dobrou noc, krásná Danielo v hávu fantasy/pohádkové rozhlasové hry.

Účastníci soutěže Fantastická povídka se pravidelně věnují mnoha úspěšným projektům. Jedním z nich je například spolupráce s rádiem. Díky tomu se nejedno z oceněných děl objevilo v podobě rozhlasové hry. Stejné výsady se dostalo i povídce Dobrou noc, krásná Danielo.

Aktuálně je k dispozici buď na stránkách Fanzine.cz, nebo na facebookových stránkách Fantastické povídky.

Zatímco Jiří Štraub napsal ke hře předlohu, scénář a namluvil ji, jeho kamarád Martin Jenč se ujal režírování, produkce a vytvořil k této hře obal. Kromě jich dvou se ke spolupráci přidali i Ráchel Duchková a Jan Staněk, kteří poskytli hlasy dalším dvěma postavám. Hudbu s laskavým svolením propůjčil J. P. Oberg.

Dalšími autory, kteří poslali svá díla do Fantastické povídky a dočkali se ocenění, nejen umístěním ve finále, ale i vydání jejich knižních debutů, jsou Daniel Tučka (městská fantasy) a Radovan Kolbaba (fantasy z herního světa Asterionu).

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..