Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Australské Tsunami míří do kin ve 3D. Dejte si pozor na hladovou smečku žraloků

Martin Pevný

Martin Pevný

12. 7. 2012

Zdálo se, že přichází obyčejná vlna, ale opak je pravdou. Místo ní je to přímo gigantické tsunami, které zaplaví skoro celé město!

video
play-sharp-fill

Australský režisér Kimble Rendall (seriál Jesters) dostal nečekanou nabídku natočit akční hororový thriller Tsunami ve 3D. Není tedy překvapením, že se celý film točí v Austrálii. Nebudou chybět ani australští herci jako Phoebe Tonkin (Nemilosrdní), Xavier Samuel (Twilight sága: Zatmění, Pařmeni), Julian McMahon (seriál Čarodějky, Faces in the Crowd, Red) či Alex Russell (Kronika).

Nepřehlédněte: Oficiální trailer filmu Resident Evil: Retribution

„Podílet se na velkých amerických filmech (Já, robot, Matrix, Proroctví, Underworld) jako druhý režisér vám pomůže naučit se hodně z práce ve všech žánrech – akční, horor, sci-fi a jejich komplexní sekvence, zejména se speciálními efekty. Už jen fakt, že jdete na jeviště pracovat s neuvěřitelnými režiséry mi umožnilo pochytit spoustu věcí. Často pracovat jako druhý režisér mi přidalo velice mnoho zkušeností a především mně to umožnilo uplatnit své znalosti v tomto filmu,“ říká o natáčení filmu Kimble Rendall.

[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/baithotovo/|width=660]

Snímek Tsunami nás zavede do supermarketu, ve kterém se po dlouhé době od rozchodu zcela náhodně setkávají Josh (Xavier Samuel) a Tina (Sharni Vinson). Trapný moment přeruší loupež a poté ještě něco naprosto neočekávaného – gigantické tsunami. Během chvilky se Josh a Tina ocitají ve sklepě supermarketu spolu s dalšími přeživšími. Bohužel není cesta zpět, voda rychle narůstá a hrozí, že všechny pohřbí zaživa. Situace je vážná, protože tsunami s sebou nepřinesla jen vodu, ale i krvelačnou smečku bílých žraloků z mořských hlubin. Boj o holý život právě začíná.

Hodnocení traileru

Překvapivě vše vypadá dobře. Trailer je velice slušně sestříhán, chvílemi střihy působí špičkově a hladké přechody ze snímku na černobílou fotografii nejsou vůbec k zahození. Akce ani napětí nechybí a rozhodně jich není málo. Naštěstí nebo bohužel žádné nahlédnutí do 3D neproběhlo.

Hlavně na sebe neupozorňovat. Zdroj:distributor filmu

Trailer nám ukazuje originalitu filmu a pocity z něj jsou lákavé a plné očekávání. Na to, jak vše nakonec dopadne, si ještě nějakou tu chvilku počkáme. Celkově hodnotíme trailer mírně pozitivně.

Na podzim se dozvíme, zda film obstojí a překoná letošní propadáky mořských predátorů.

Tsunami (Bait)

Akční / Horor / Thriller
Austrálie, 2012

Režie: Kimble Rendall
Hrají: Phoebe Tonkin, Alex Russell, Sharni Vinson, Xavier Samuel, Julian McMahon, Cariba Heine, Lincoln Lewis, Alice Parkinson, Dan Wyllie, Damien Garvey, Richard Brancatisan, Martin Sacks

Premiéra v ČR: září 2012

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Australské Tsunami míří do kin ve 3D. Dejte si pozor na hladovou smečku žraloků

Hide picture