Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

FOTO: Bane mohl v posledním Batmanovi vypadat jinak. Mnohem víc hrozivě

Redakce

Redakce

3. 12. 2012

Už 4. prosince vychází na DVD a Blu-Ray poslední Batman Christophera Nolana. Jedním z nejzajímavějších bonusů bude i několik fotografií a návrhů Baneovy masky.

Konečný výsledek a jeden z návrhů Baneovy masky. Zdroj: Warner Bros.

V originálním batmanovském komiksu z roku 1993 Bane nosí masku mexického wrestlera, která mu zakrývá úplně celou hlavu. Na podobnou masku vsadil i Joel Schumacher v roce 1997 ve filmu Batman a Robin, ale ani jedna z nich by nepasovala do Nolanova batmanovského konceptu.

Čtete také: Temný rytíř má problém. Záporák Bane mluví nesrozumitelně

Všechny skici, kde maska zabírá celou Baneovu hlavu, vypadaly hloupě, a tak se tým návrhářů v čele s režisérem dopracoval k masce, jež zakrývá pouze Baneova ústa a nos, takže vypadá mnohem realističtěji a lidštěji, ale zároveň velmi děsivě.

Postupný vývoj Baneovy masky. Zdroj: Warner Bros.

Představitel postavy Tom Hardy o své masce prozradil, že je zatraceně těsná, ale zvyknout se dá na všechno. Přičemž zřejmě narážel na zesnulého Heatha Ledgera, kterému hraní Jokera psychicky moc nepomáhalo. Hardy ale novináře ujistil, že on sám se do postavy nijak neponořil a držel si od ní odstup.

Bane ještě před retuší

Další zajímavý obrázek je fotografie Toma Hardyho v Baneovské masce, ale ještě před digitální retuší jeho tetování. Nutno poznamenat, že tetování ho dělá ještě drsnějším a hrozivějším. Škoda, že se jím tvůrci filmu nenechali inspirovat.

Temný rytíř povstal (The Dark Knight Rises)

Akční / Krimi / Drama / Thriller
USA / Velká Británie, 2012

Režie: Christopher Nolan
Hrají: Christian Bale, Morgan Freeman, Gary Oldman, Michael Caine, Tom Hardy, Anne Hathaway, Joseph Gordon-Levitt, Marion Cotillard, Juno Temple, Nestor Carbonell, Matthew Modine, Joey King, Brett Cullen, Tom Conti, Chris Ellis, Christopher Judge, Daniel Sunjata, Reggie Lee, Jillian Armenante

Na DVD a Blu-Ray: 4. prosince 2012

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

FOTO: Bane mohl v posledním Batmanovi vypadat jinak. Mnohem víc hrozivě

Hide picture