Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Batman v Superman: Jak Hans Zimmer přistoupí k soundtracku?

Kristina Friday

Kristina Friday

6. 11. 2014

Batman v Superman: Dawn of Justice by se zřejmě rádo stalo nejdéle natáčeným snímkem posledních let. Natáčení započalo v květnu tohoto roku v Detroitu v Michiganu, nyní pokračuje v Chicagu, Illinois a jeho konec je prozatím v nedohlednu. Pojďme se na chvíli podívat, co je u filmu nového.
batman-vs-superman-logo

To, že se Christopher Nolan nechopí ani produkce, ani režie Justice League se ví už nějaký ten pátek. S jeho odchodem tak u série zůstávají pouze dvě jména, která ji pojí k nedávno ukončené trilogii o Temném rytíři – scénárista David S. Goyer a skladatel Hans Zimmer. A právě pro posledně jmenovaného bude práce na novém snímku beze sporu obzvláště těžká. Konec konců – jak byste napsali úplně novou hudbu pro postavu, pro kterou jste již jednou skládali?

„Bylo to těžké. Bylo to tak těžké, že jsem si začal myslet, že nechci zradit dílo, které jsme s Chrisem a Jamesem Newtonem Howardem vytvořili. A tak jsem se zeptal Zacka, jestli by bylo v pořádku, kdybych si zavolal na pomoc přítele. A tak budu pracovat s Junkie XL, který je opravdu výborný přítel. Právě dokončil hudbu k Šílenému Maxovi. Řekl jsem mu: ,Ty se postarej o Batmana. Já udělám toho druhýho týpka.‘ A Zackovi se to líbilo,“ nechal se skladatel slyšet v rozhovoru pro CBR.

O Dawn of Justice se rozpovídala i herečka Holly Hunter, o jejíž roli kolují obrovské dohady. Někde se dočtete, že hraje americkou senátorku s vazbami na Lexe Luthora, jinde zas že jde o rodinnou přítelkyni Bruce Wayna, která si je dobře vědoma jeho nočních aktivit. Oficiální zdroje však i nadále mlčí. A donedávna držela ticho i sama herečka.

„Mám scény se Supermanem. Vypadá úžasně! A vidět Bena a Henryho spolu je dost nezapomenutelné. Jsou to neuvěřitelné hordy maskulinity,“ řekla Wall Street Journal. A jestli by mohla o filmu říct něco více? „Ne, rozhodně ne. Nechci, aby se něco stalo mým dětem!“

Inu, jak říkávali na vojně: Počkáme a uvidíme! V tomto případě si počkáme do 24. března 2016.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Batman v Superman: Jak Hans Zimmer přistoupí k soundtracku?

Hide picture