Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Ben Affleck zrežíruje sci-fi Stephena Kinga Svědectví. Když bude mít čas

Redakce

Redakce

23. 10. 2011

FOTO: Ben AffleckKdo se ujme scénáře a režie bestselleru Stephena Kinga s názvem Svědectví? Ve hře jsou dva, respektive tři uchazeči. Zvítězí (ne)zkušený Ben Affleck, nebo dvojice Yates/Kloves z týmu pátého až sedmého Harryho Pottera?

FOTO: Ben Affleck

Ben Affleck už není mladík z Pearl Harboru, Zdroj: distributor filmu

Spekulace vládnou (filmovému) světu. Zahraniční weby se předhánějí v článcích s cílem přesvědčit čtenáře o tom, že znají budoucího režiséra a scenáristu filmu, který bude vycházet z postapokalyptického románu Stephena Kinga s názvem Svědectví (The Stand). Přitom se mluví o dvou kandidátech. Prvním je herec Ben Affleck, druhým je tým tvořený dvojicí Davidem Yatesem a Stevem Klovesem.

Před pár měsíci neexistovala žádná pochybnost. V srpnu server hitfix.com oznámil, že studio Warner Bros., které má právo na distribuci Kingova románu, je v závěru vytváření smluv pro dvojici Yates/Kloves, která se osvědčila v rámci scénáře a režie posledních tří dílů Harryho Pottera.

V posledních třech dílech Pottera si zahrála i Georgina Leonidas. Přečtěte si exkluzivní rozhovor!

Konkrétně šlo o čtyři snímky, Fénixův řád, Princ dvojí krve, Relikvie smrti 1 a 2. Tato dvojice měla vytvořit multifilmovou verzi Kingova románu. Co přinutilo studio změnit názor, je záhadou. Možná si uvědomili, že ostřílená dvojice tvůrců veleúspěšného Harryho Pottera bude vyžadovat větší finanční ohodnocení, než někdo z méně zkušených režisérů a scenáristů.

A tak tady máme zprávu novou, a to Bena Afflecka jako jasnou volbu studia Warner Bros.. Affleck je označován jako jejich oblíbenec. Navíc už se nemluví o více filmových zpracováních, ale jen o jediné verzi.

Affleck nerežíruje špatně, což divákům dokázal filmy Gone, Baby, Gone a Město (The Town), které mělo premiéru teprve minulý rok. Nicméně v porovnání s Harrym Potterem i sebelepší film ztrácí šmrnc. Situace je o to komplikovanější, že ve stejném roce, kdy je v plánu dokončení filmařských prací na Svědectví (2012), má být dokončeno i drama Argo, jehož natáčení momentálně Afflecka zaměstnává víc než dost. Proto se nemůžeme divit, když Warner Bros. za týden oznámí další změnu režiséra…

Projekt, založený na Kingově knize, nebude úplnou novinkou. V roce 1994 totiž vznikl televizní seriál s názvem The Stand (Poslední boj) režiséra Micka Garrise. Celková délka seriálu čítá přibližně 366 minut.

Kniha Svědectví nese status jednoho z nejlepších děl Stephena Kinga. Tématem připomíná mnoho katastrofických filmů. Kvůli epidemii nevyléčitelné nakažlivé choroby dojde během jediného dne k obrovské katastrofě, kdy 99 procent lidí zahyne. Zbylé jedno procento přeživších se snaží vymyslet, jak jednat dále, k jaké skupině se přidat. Ve jménu boje dobra a zla tyto skupiny mezi sebou soupeří. Nejde přitom o nic méně než o vlastní život a budoucnost celé planety.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Ben Affleck zrežíruje sci-fi Stephena Kinga Svědectví. Když bude mít čas

Hide picture