Menu
FANZINE.cz
Literatura

Bude z knihy Hostitel trilogie? Stephenie Meyer to nevylučuje

Marek Hofman

Marek Hofman

27. 2. 2013

the-hostprioritaSnímek Hostitel, za jejíž stejnojmennou knižní předlohou stojí Stephenie Meyer, vstoupí do kin ke konci března. Objevují se spekulace, zda by autorka nenapsala pokračování. Spisovatelce není tato myšlenka cizí.

Možnost dalších dílů autorka nevylučuje. Zdroj: distributor filmu

Možnost dalších dílů autorka nevylučuje. Zdroj: distributor filmu

Twilight ságy Stephenie Meyer se stal fenomén. Zatímco jedni ji odsuzují, jiní Edwarda, Bellu, Jacoba a další hrdiny zbožňují. Letos v březnu se o srdce fanoušků popere další adaptace spisovatelčina díla. Půjde o zpracování sci-fi románu Hostitel.

S blížícím se datem premiéry snímku se objevují spekulace o možných dalších dílech.

Podívejte se na trailer k filmu Hostitel (The Host)

Mayer minulý týden sdělila společnosti Associated Press, že autor, který vdechl život svým postavám, má vždy představu o jejich budoucnosti. Pokud ovšem v příběhu nezemřou. „Mám náčrty příštích knih. Doufám, že by z toho mohla být třídílná série, ale uvidíme,“ řekla spisovatelka.

obálka Stephenie Meyerová: HostitelŽádné oficiální informace však Mayer nesdělila. Nelze tedy na základě tohoto prohlášení doufat, že autorka zasedne k počítači a ihned se pustí do dalších dílů.

Fanoušci si tak prozatím budou muset vystačit pouze s románem Hostitel. V něm se ústřední aktérka Melanie Stryderová odmítá podvolit nadvládě mimozemšťanů. Ti využívají lidi jako schránku a ovládají jejich mozek. Knize nechybí ani romantická zápletka. Vetřelkyně, jež vstoupila do mysli Melanie, je zasaženou ohromnou vlnou lidských emocí a podléhá jim. S dívkou uzavře nečekané spojenectví, jehož cílem je najít muže, kterého obě milují. Ten se skrývá neznámo kde a zatím úspěšně odolává mimozemské rase.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Bude z knihy Hostitel trilogie? Stephenie Meyer to nevylučuje

Hide picture