Menu
FANZINE.cz
Fantasy filmy

Byzantium. Upíři se vracejí na scénu. Tentokrát lépe než ve Stmívání?

Redakce

Redakce

22. 4. 2013

Byzantium

Jste nadšenými obdivovateli filmů s upírskou tematikou nebo už máte bytostí žijících věčným životem dost? Po delší době by se mohl na plátnech kin objevit snímek, který se věnuje tomu, že život věčný nemusí být zrovna nic jednoduchého.

video
play-sharp-fill

Byzantium je film natočený podle divadelní hry Upíří příběh od spisovatelky Moiry Buffiniové. Režie se ujal Neil Jordan, režisér, na dva Oscary nominovaného, Interview s upírem. A možná právě proto se po zkušenosti s tímto veleúspěšným snímkem pustil znovu do práce na filmu s upírskou tematikou. V hlavních rolích se představí Saoirse Ronan (Pevné pouto) a Gemma Arterton (Jeníček a Mařenka – Lovci čarodějnic).

Do přímořského anglického městečka přijdou dvě ženy: Clara a Eleanor. Samotář Noel jim nabídne přístřeší v opuštěném hotelu jménem Byzanc. Clara se v něm rozhodne udělat nevěstinec, protože se živí jako prostitutka. Obě dvě ženy se tu ale nevzaly jen tak náhodou.

Utíkají před následky svého života, který začal už před 200 lety. Eleanor je 16 let a Clara je její matkou. Zvrat nastane ve chvíli, kdy se Eleonor zamiluje do mladého chlapce Franka a vyzradí mu své tajemství. Podivné události začnou hýbat městečkem, když policie nachází mrtvoly s dvěma krvavými skvrnkami na krku. Boj o život znovu začíná.

Co se skrývá v 200 let starých duších? Zdroj: WestEnd Films

Co se skrývá ve 200 let starých duších? Zdroj: WestEnd Films

Bezesporu všechny filmy s upírskou tematikou, které se v současné době natočí, se nevyhnou srovnávání se ságou Twilight. Tomu se režisér Jordan chtěl vyhnout. „V podstatě jsme si sedli se střihačem Tonym Lawsonem a řekli si, že to může jít dvěma způsoby. Za prvé z toho můžeme udělat film, který potěší všechny teenagery, nebo za druhé film, který potěší nás dva. A když potěšíme sami sebe, existuje velká pravděpodobnost, že se to nakonec přenese i na diváky,“ uvedl Neil Jordan.

Nový upírský příběh se tedy spíše zaměří na boj se životem věčným. Žít s tím, že nikdy nezemřete, je frustrující. Ale strach o život je stejný, i když víte, že byste měli žít navždy.V traileru jsou pozoruhodné dvě věci.

Ve většině upírských filmů narostou upírovi tesáky, aby se mohl zakousnout do své oběti. V Byzantiu narůstá oběma upírkám ostrý nehet na palci. Možná vítaná změna, možná špatný výmysl scenáristy. Další zvláštní věcí je krvavý vodopád, který je bezesporu impozantní.

FOTO:Byzantium

Krvavý vodopád je impozantním výjevem.

Zbývá tedy už jen dodat, že krve se znovu nabažíte 4. července 2013, kdy proběhne premiéra snímku.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Byzantium. Upíři se vracejí na scénu. Tentokrát lépe než ve Stmívání?

Hide picture