Menu
FANZINE.cz
Literatura

Červnové sci-fi novinky: Tohle vás rozhicuje víc než parné léto

Lenka Lokvencová

Lenka Lokvencová

20. 6. 2014

ČistýZa okny skoro třicet a prázdniny na dosah, ale stále v nedohlednu. I to je červen. Užijte si ho během konce světa v Praze, při útoku jedovatého plynu či vražedného viru ve vesmíru. Zkrátka v lepší společnosti.

Čistý je úžasný sci.fi román, kterým se rozhodně neušpiníte.

Čistý je úžasný sci-fi román, kterým se rozhodně neušpiníte Zdroj: obal knihy

Jan Urban: Pragocalypsa – Strážci brány

Zdroj: obálka knihy.

Zdroj: obálka knihy.

Rok 2012 byl omyl. Staří astrologové se spletli, konec světa začne v roce 2017 v Praze. Chvíle, kdy se v Praze otevře transdimenzionální díra mezi světy mimo čas a prostor, se blíží. Karma bude narušena a zneužita. Starobylé evropské řády, vzniklé v době Rudolfa II., uvědomující si přicházející konec světa daleko dříve, než na něj senzacechtivá média upozornila, chtějí z magického koláče pražského genia loci ukrojit co nejvíc pro sebe.

Vydává nakladatelství Beletris v červnu 2014.

NepopsatelníCherie Priest: Nepopsatelní

Pátá kniha série Mechanické století. Rector Sherman je jedním dětí, které osiřely v roce 1863, a zároveň se dožil osmnácti let. Je přesvědčen, že ho pronásleduje duch chlapce, jehož kdysi znával – Zeka Wilkese. Neklidný duch je možná jen výplodem jeho špatného svědomí, přesto se Rector vloudí na druhou stranu zdi, aby se přesvědčil, že Seattle je plný nemrtvých a jedovatého žlutého plynu.

Vydalo nakladatelství Triton 9. června 2014.

Hugh Howey: Silo

První kniha série Silo. V Silu pod zemí se ukrývají lidé: naučili se tu žít, milovat se i umírat. Jednou za čas je někdo z nich vyslán na povrch čistit senzory. Ví, že se nikdy nevrátí. Ví, že jde na smrt… Po letech udržování křehké rovnováhy se však systém octne před zhroucením. Hluboko ve spodních patrech, ovládaných lidmi z mechanického úseku, se vzedme vlna odporu proti takřka všemocnému IT oddělení.

Vydalo nakladatelství Euromedia Group – Knižní klub 8. června 2014.

GravitaceTess Gerritsen: Gravitace
Emma Watsonová, úspěšná lékařka je vyslána Úřadem pro letectví a vesmír jako náhradnice za kolegu, kterému tragicky zahynula manželka. Emma pokračuje v jeho započatých experimentech, u jednoho z buněčných vzorků však dojde k nadměrnému nárůstu. V zápětí se na ISS začnou dít nevysvětlitelné věci. Myši hynou, jeden z členů posádky náhle umírá, v prostorách stanice poletují zelenomodré želatinové kuličky… a lidé umírají.

Vydalo nakladatelství Euromedia Group – Knižní klub 19. června 2014.

Julianna Baggott: Čistý

První kniha trilogie Čistý. Pressia si toho z Explozí ani ze života Předtím moc nepamatuje. Přespává ukrytá ve skříňce se svým dědečkem, a myslí na to všechno, co je pro ni nenávratně ztraceno – svět zábavních parků, kin, tatínků a maminek. Zbyl jen popel a prach, jizvy a trvalé popáleniny. Jenže existují i takoví, kteří apokalypsu přečkali bez postižení. Čistí. Přežívají v bezpečném úkrytu za zdmi Dómu, který chrání jejich zdravá, uměle zdokonalovaná těla.

Vydá nakladatelství Jota 25. června 2014.

Index hrůzyRobert Harris: Index hrůzy
V uzavřených kruzích nejbohatších lidí světa je doktor Alex Hoffmann legendou – vyvinul převratnou formu umělé inteligence, která umožňuje předvídat pohyby na finančních trzích se záhadnou přesností. Jeho výtvor generuje miliardy dolarů. Jednoho rána se zlověstnému vetřelci podaří narušit zabezpečení Alexova domu. Začíná děsivá noční můra paranoie a násilí, během níž se Alex snaží zjistit, kdo se ho pokouší zničit.

Vydalo nakladatelství Kniha Zlín dne 1. června 2014.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Červnové sci-fi novinky: Tohle vás rozhicuje víc než parné léto

Hide picture