Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Chystá se nový díl Šíleného Maxe. U jednoho pokračování zřejmě nezůstane

Denisa Marešová

Denisa Marešová

5. 12. 2011

FOTO: Mad MaxDnes již kultovní trilogie filmů o Šíleném Maxovi se brzy dočká čtvrtého pokračování. Podle slov tvůrců u jednoho nového dílu zřejmě nezůstane. Můžeme se tedy do budoucna těšit rovnou na tři nové díly této známé australské antiutopické série.

FOTO: Mad Max

Mladičký Mel Gibson jako Šílený Max, Zdroj: distributor filmu

Australský režisér George Miller, který je autorem celé předchozí trilogie, ohlásil natáčení nového dílu Šíleného Maxe. Jeho podtitul bude znít Fury Road. Miller zároveň prohlásil, že Mel Gibson, jemuž tato série otevřela brány Hollywoodu, se jako hlavní hrdina už nevrátí. Místo něj se budeme moci těšit na Toma Hardyho, známého z filmů RocknRolla nebo Počátek.

Návrat Riddicka. Třetí díl série se dostane do produkce koncem roku

George Miller také naznačil, že Fury Road nebude posledním počinem. Potvrdil, že scénář pro druhý díl je již napsán a na třetím se usilovně pracuje: „Neměli jsme v úmyslu natočit tři díly, ale jsou součástí prozkoumání postav.“

Natáčení snímku Mad Max: Fury Road se ovšem komplikuje kvůli počasí. Tvůrci natáčí v australské poušti, kde nyní velice prší. Podle posledních zpráv byla krize naštěstí zažehnána.

Anti(utopické) filmy. Tyhle vize budoucna vám způsobí týdenní depresi

Původní tři kultovní snímky z 80. let udělaly z Gibsona hvězdu. Odehrávaly v blízké budoucnosti po propuknutí atomové války. Policista Max Rockatansky (Mel Gibson) se po smrti své rodiny vydává ve svém koženém oblečku na cestu za odplatou a bojuje proti motorkářským gangům a lidem z pouště.

FOTO: Mad Max

Kožený oděv, žluté auto, to jsou klasické atributy Šíleného Maxe

Šílený Max, což je první díl, držel téměř dvacet let rekord v největším poměru tržeb a nákladů, pak ho ale překonal horor Záhada Blair Witch. Další pokračování se jmenují Šílený Max 2 – Bojovník silnic a Šílený Max a Dóm hromu.

Premiéra chystaného filmu Mad Max: Fury Road je plánovaná na rok 2013.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Chystá se nový díl Šíleného Maxe. U jednoho pokračování zřejmě nezůstane

Hide picture