Menu
FANZINE.cz
Komiks

Comics Centrum na přání fanoušků vydá hned dva díly Grandville

Ondřej Pešek

Ondřej Pešek

10. 2. 2018

Pokračování úspěšné série Grandville z pera Bryana Talbota staví proti inspektoru LeBrockovi ze Scotland Yardu úctyhodné protivníky. Obě knihy vyjdou v edici Na přání, kde o vydání rozhodují sami fanoušci. A protože Bryan Talbot platí za jednu z největších ikon moderního komiksu, o vydání již rozhodli.

Nakladatelství Comics Centrum se tentokrát rozhodlo vydat obě knihy najednou. Čtenáři tak v letošním roce dostanou do rukou hned dvojitou porci Grandvillu a mohou se těšit na poslední, pátý díl série, který Comics Centrum plánuje vydat na začátku příštího roku, tedy s pouhým ročním zpožděním za originálem.

Ve třetím dílu série s názvem Grandville: Bête Noire stane inspektor LeBrock před nelehkým úkolem: vyřešit záhadu zamčeného pokoje. V Grandvillu totiž došlo k vraždě známého umělce a místní policie je zcela bezradná. Nezbývá, než se obrátit na geniálního jezevce.

Jak však LeBrock postupně rozplétá nitky zašmodrchaného případu, zjišťuje, že jeho kořeny sahají až k rozsáhlému spiknutí v čele s ďábelským baronem Ropucholtem, jehož cílem není nic menšího, než státní převrat s pomocí ozbrojených automatonů…

Oproti tomu se úkol, který na LeBrocka čeká na začátku čtvrté knihy Grandville: Noël zdá téměř banální. Jde o záchranu mladého děvčete ze spárů samozvaného mesiáše. Nenechte se však zmást – i zde bude LeBrock nakonec muset zabránit blížícímu se celostátnímu konfliktu, jen tak mimochodem objasnit tajemstvím zahalený původ lidí a samozřejmě dorazit včas na vánoční oslavu, kde ho čeká malé překvapení…

Oba díly vyjdou v edici Na přání. Co to ale znamená? Jde o již ozkoušený způsob, kde si knihu člověk závazně objedná na stránkách Comics Centra před samotným vydáním: Čas na to má do 11. 2. 2018. Bude-li mít o komiksy zájem alespoň pět set fanoušků, vyjdou 20. 3. 2018. A když se podíváte na stránky Comics Centra, zjistíte, že tenhle počet už byl překonán. Vaše poslední možnost vsadit na jistotu je před vámi. Troufnete si?

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Comics Centrum na přání fanoušků vydá hned dva díly Grandville

Hide picture