Menu
FANZINE.cz
Komiks

ComicsCon 2013: Dorazí i legendární scénárista komiksů Vlastislav Toman

Martin Peška

Martin Peška

24. 1. 2013

FOTO: ComicsCon 2013Největší pražský festival fantastiky a her PragoFFest, který vypukne v Modré škole na pražských Hájích ve čtvrtek 31. ledna, letos láká i fanoušky komiksu. Uskuteční se zde i ComicsCon.

FOTO: ComicsCon 2013

Zdroj: organizátor akce

Jak jsme již naše čtenáře informovali, pořadatelé čtyřdenní přehlídky PragoFFest zaměřené zejména na konzolové a PC hry, ale také na filmovou, seriálovou či literární fantastiku, letos nabídnou návštěvníkům i program zaměřený na komiks. Na akci by měl dorazit i dlouholetý šéfredaktor časopisu ABC, spisovatel dobrodružných knih a scenárista komiksů Vlastislav Toman. Dnes to redakci FANZINE.cz potvrdil ředitel festivalu Václav Pravda.

Tzv. ComicsCon by se měl v rámci PragoFFestu uskutečnit od pátku 1. do neděle 3. února. „Na PragoFFestu najdete ComicsCon jako linii, která se snaží něco nabídnout stejnou měrou komiksovým profíkům jako někomu, kdo měl v ruce maximálně Čtyřlístek před dvaceti lety,“ uvádí organizátoři programové linie.

Na návštěvníky čekají přednášky, promítání, rozbory historie i zákulisí napříč komiksovými sériemi i nakladatelstvími. „Určitě můžeme slíbit důkladnou pitvu připravovaného x-menského filmu Days of Future Past, něco se dozvíte i o slavných mutantských ságách Zlaté éry,“ dodává tým ComicsConu.

Naše tipy z programu ComicsConu

Komiks kontra hráči

Marketing táhne a tak nejsou herní adaptace známých letních blockbusterů nic neobvyklého. S přibývajícími zářezy na pažbě komiksových filmových trháků ale videohry expandovaly i mezi klasické komiksy. V první ze dvojice přednášek se tak podíváme na zoubek polygonovému ztvárnění papírových hrdinů.

Pátek 1. února od 13:00

50 let Spider-Mana: od vzniku po současnost

Loni oslavil jeden z nejoblíbenějších superhrdinů všech dob 50 let a zároveň došlo k ukončení jedné velké éry. Seznamte se se Spider-Manovým vznikem, vývojem, nejslavnějšími příběhy, záporáky, naprostými propadáky a některými tvůrci. Od Amazing Fantasy #15 po současnost.

Pátek 1. února od 14:00

Jak se dělá webkomiks

Čtete webové komiksy? A taky jste si někdy přáli mít svůj vlastní? Tak právě pro vás je tato přednáška! Projdeme spolu vše od ilustrace, psaní a publikování po výběr hostingu, úpravu stránek a propagaci. A co že o tom víme? Nu, ten náš komiks už má své první narozeniny nějakou chvíli za sebou.

Pátek 1. února od 21:00

Avengers: Vzestupy a pády

Začátky a první nesmělé krůčky jednoho z nejdůležitějších týmů Marvelu, moderní éra – není těch událostí přece jenom moc? Příbuzní a potomci Avengerů, zvláště rozvedení mladšího nezverného bratříčka Ultimates. A úplně nakonec odkud čerpá film?

Sobota 2. února od 17:00

Velké příběhy Zlaté éry

V 80. letech zažívali X-Meni svá nejlepší léta. Světlo světa spatřily takové dodnes legendární příběhy jako Days of Future Past, Proteus či Dark Phoenix Saga. Znáte ale i ostatní? Co vám říká Inferno či Fall of the Mutants? Pokud nic, máte možnost to napravit.

Sobota 2. února od 18:00

Informace o akci
Název akce: PragoFFest 2013, programová linie ComicsCon
Datum konání: čtvrtek 31. ledna – neděle 3. února
Místo: Modrá škola (Kupeckého 576 – Praha 4)
Hosté: Vlastislav Toman

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

ComicsCon 2013: Dorazí i legendární scénárista komiksů Vlastislav Toman

Hide picture