×
FANZINE.cz

Commodore 64. Nadupaná mašina v retro stylu

FOTO:Commodore 64Společnost Commodore USA se snaží znovu vzkřísit stařičký Commodore 64. Počítač jistě zaujme nejen pamětníky, ale i mladší generace. Bude v sobě ukrývat 1TB disk, Blu-Ray přehrávač, procesor ATOM a grafický čip od Nvidia, a to vše ukryté v klávesnici.

OBR: Commodore 64
Commodore 64, starý kabát, ale pod ním vše nové, zdroj: výrobce

Pamětníci jistě se slzou v oku vzpomínají na počítače 80. let jako bylo ZX Spectrum, Sinclair a mezi nimi i Commodore 64. Poslední jmenovaný se rozhodla společnost Commodore resuscitovat a přinést na trh. Milovníky tohoto počítače potěší, že se společnost rozhodla inovovat pouze hardware a obal zůstane beze změny.

Hardware dozná znatelných zlepšení, jehož specifika se budou různit dle modelů, těch bude pět: Barebones, Basic, Standard, Deluxe, Ultimate. Ve verzi Ultimate nabídne Commodore 64 1TB disk, Blu-Ray přehrávač, procesor ATOM a grafický čip Nvidia ION.

Foto: Commodore 64
Počítač Commodore 64 zezadu

Cena tohoto zařízení se bude pohybovat od 5 000 do 18 000 korun, v závislosti na vybavení. Commodore nabízí i možnost osadit si počítač komponenty vlastními.

Přečtěte si také o novém revolučním čipu Llano!

Commodore nezapomněl ani na svou historii, proto bude možnost hrát emulované staré hry a tak všichni pamětníci začátků herních konzolí mohou jásat. Spolu s klasickým Commodorem 64 přijdou do prodeje i verze VIC-Pro a VIC-Slim, které mají modernější design a VIC-Pro disponuje i touchpadem.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..