Menu
FANZINE.cz
Geekoviny

CONiáš 2012 prozradí, co čekat, až skončí svět. Už zítra

Jan Nohovec

Jan Nohovec

14. 9. 2012

Jaké to je být dinosaurem na konci druhohor? Co by chtěli do 21. 12. 2012 stihnout čeští spisovatelé fantastiky? Co si o koncích světa myslí zarytý skeptik Leoš Kyša? Na takové a jiné otázky se bude snažit odpovědět zítra v pražské knihovně CONiáš, komorní setkání fanoušků fantastiky.

Na letošním CONiáši by se měl snad objevit i JWP. Snad to všichni přežijeme. Foto: Jan Pohunek

„Předpovědi jsou různé, jedno je však jisté – konec světa se blíží. V sobotu 15. září 2012 budeme v Ústřední knihovně Městské knihovny v Praze vybízet k panice, ale i katastrofické předpovědi vyvracet,“ tvrdí organizátoři CONiáše. Tohle setkání fanoušků fantasy a sci-fi literatury se koná tradičně v druhé polovině září. I letos na něm vystoupí okoukaní spisovatelé české fantastiky, ale i zajímaví hosté.

Přečtěte si: CONiáš 2011: Na jeden den v magickém kotli

„O tom, že žádný konec světa nepřijde, protože už jich podle nejrůznějších předpovědí mělo být alespoň tisíc, přijde popovídat Leoš Kyša. Nevynecháme ani pohled do kultury starověkých Mayů. Spolu s Eleni Dimelisovou budeme hledat odpověď na otázku, jak to s tím jejich kalendářem vlastně je,“ představuje Městská knihovna v Praze program CONiáše, který se tentokrát bude točit kolem konců světa. Nebude chybět ani exkurze do apokalypsy na Pratchettově Zeměploše v podání Jana Kantůrka.

„Na apokalypsu diváky připraví Armáda České republiky prostřednictvím zhuštěného kurzu přežití od odborníků z Vojenské akademie ve Vyškově,“ vysvětlují organizátoři, čím chtěli program obyčejného setkání fanoušků fantastiky ozvláštnit.

Na zítřejší akci, kam mají čtenáři knihovny s platným čtenářským průkazem vstup zdarma, navíc proběhne i doprovodný program v podobě hraní deskových her. Kromě toho se budou prodávat nové knihy nebo proběhne Den pro výměnu fantastiky, tedy bazar mezi návštěvníky ve stylu kniha za knihu. Nemluvě o tom, že na CONiáši si mohou i obyčejní uhrovití čtenáři popovídat s vždy příjemnou Františkou Vrbenskou nebo se krčit v mohutném stínu Jiřího W. Procházky.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

CONiáš 2012 prozradí, co čekat, až skončí svět. Už zítra

Hide picture