Menu
FANZINE.cz
Literární soutěže a ceny v žánrech sci-fi, fantasy a horor

Čtyři autoři Agenta JFK zasednou v porotě literární soutěže Fantastická povídka

Martin Peška

Martin Peška

23. 5. 2012

V porotě vyhledávací literární soutěže Fantastická povídka letos zasednou čtyři členové týmu spisovatelů, kteří stojí za česko-slovenskou sérií sci-fi a fantasy příběhů s názvem Agent John Francis Kovář (zkráceně Agent JFK).

Jiří W. Procházka, Františka Vrbenská, Vlado Ríša a letos i Josef Pecinovský budou hodnotit výběr nejlepších povídek přihlášených do 2. ročníku literární soutěže Fantastická povídka, kterou vyhlašuje žánrový magazín FANZINE.cz.

Dosud nepublikovaní autoři mohou soutěžní povídky v žánru sci-fi, fantasy nebo hororu přihlašovat do 31. července na internetových stránkách soutěže www.fantastickapovidka.cz.

„Jsme rádi, že stejně jako loni budou povídky hodnotit Jiří W. Procházka a Františka Vrbenská a že pozvání do poroty přijal i Vlado Ríša a Josef Pecinovský. Rady a zpětná vazba od zkušených spisovatelů jsou pro začínající autory to nejcennější,“ řekl za FANZINE.cz Marek Jedinák.

Čtěte také: Více zvratů, žádné moralizování, radil JWP loňským finalistům Fantastické povídky

Josef Pecinovský v porotě literární soutěže zasedne po 23 letech. „Poprvé a naposledy jsem byl v porotě literární soutěže v roce 1989, byla to Cena Karla Čapka,“ řekl Pecinovský, který od té doby v žádné porotě nezasedl. Více zde.

„Nejlepší povídky ze soutěže vyjdou, stejně jako po prvním ročníku soutěže, společně s originální ilustrací na FANZINE.cz a do audiopodoby je zpracuje Český rozhlas Leonardo,“ dodal Jeidnák k soutěži, která nabízí začínajícím spisovatelům možnost na sebe upozornit.

Základní pravidla pro přihlášení povídky do soutěže jsou: žánr sci-fi, fantasy nebo horor, rozsah maximálně 5 normostran (9 000 znaků včetně mezer), musí být v českém či slovenském jazyce a musí jít o dosud nepublikované dílo.

Nepřehlédněte: Spisovatelka Vrbenská představuje finalisty soutěže Fantastická povídka 2011

Během prvního ročníku, v němž zvítězila sci-fi hříčka AI, to bolí absolventa Vysoké školy ekonomické Martina Vondráčka, bylo přihlášeno celkem 666 povídek. Letos je zatím přihlášeno okolo sedmi desítek prací, největší počet přihlášek organizátoři čekají stejně jako loni během posledních 14 dní před uzávěrkou.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Čtyři autoři Agenta JFK zasednou v porotě literární soutěže Fantastická povídka

Hide picture