Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Da Vinciho Poslední večeře inspirovala i seriály Ztraceni a Dr. House

Martin Peška

Martin Peška

2. 9. 2011

FOTO: Freska Leonarda da Vinciho s názvem Poslední večeřePodívejte se, jak se tvůrci propagačních fotografií k filmu Star Wars, ale i seriálům Ztraceni či Dr. House inspirovali malbou Leonarda da Vinciho z 15. století.

FOTO: Freska Leonarda da Vinciho s názvem Poslední večeře

Zdroj: Wikimedia Commons

Poslední večeře je nástěnná malba (z hlediska techniky freska) zachycující Ježíše a dvanáct apoštolů. Da Vinci vytvořil malbu v milánském kostele Santa Maria delle Grazie pro své patrony Ludovica Sforza a Beatrici d’Este. Malba zachycuje Ježíše a dvanáct apoštolů při poslední večeři.

Čtěte také: Z mincí Star Wars se stala na ostrově v Jižním Pacifiku legální měna

Na díle můžeme vidět čtyři skupinky po třech apoštolech, kteří jsou nahnuti k sobě a debatují o zprávě, kterou jim právě Kristus pověděl, že ho jeden z nich zradil. Jediný Jidáš je v záklonu a couvá, protože mu je jasné, že se Ježíš dozvěděl o jeho zradě. V naší galerii můžete porovnat originál s povedenými filmovými a seriálovými obrázky.

[album:https://www.fanzine.cz/wp-content/plugins/dm-albums/dm-albums.php?currdir=wp-content/uploads/dm-albums/fotky-serialu-inspirovane-da-vinciho-posledni-veceri/]

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Da Vinciho Poslední večeře inspirovala i seriály Ztraceni a Dr. House

Hide picture