Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Daredevil se možná dočká nového filmu. Marvel chce výměnu za Surfaře

Dan Lechmann

Dan Lechmann

9. 8. 2012

Plakát DaredevilKomiksový svět se možná dočká pokračování příběhu o rohatém hrdinovi v rudém trikotu. Velkou snahu  projevilo studio 20th Century Fox, kterému ale stojí v cestě jedna velká překážka v podobě autorských práv.

Plakát Daredevil

Daredevil, váš ďábel strážný. Zdroj: 20th Century Fox

Internetem koluje zpráva o možnosti natočení druhého dílu ze světa nevidomého hrdiny. Potíž je, že studiu 20th Century Fox, které v roce 2003 natočilo první díl, v říjnu vyprší licence na autorská práva. Daredevil je totiž právoplatným majetkem komiksové velmoci Marvel. Ten chce studiu vyjít vstříc a navrhl výměnu.

Výměnnou položkou za Daredevila by měl být Silver Surfer, kterého jste mohli vidět v druhém dílu Fantastické čtyřky z roku 2007. Daredevil by měl prodlouženou licenci, zatímco Silver Surfer a požírač světů Galactus by byly uvolněni z licence a mohli by mít samostatný film. Obě společnosti by si tak přišly na své a do budoucna by přinesly fanouškům zaručeně sladké ovoce.

Čtěte více: S problémy s autorskými právy se málem potýkali i Avengers 2

Studio prý neváhá ani minutu a už rozmýšlí případného režiséra. Tím by se mohl stát Joe Carnahan, jehož filmy jako Sejmi eso a A-Team zaujaly nejednoho diváka. Dalším dílem Carnahanovy tvorby je snímek Mezi vlky, který nedávno dobýval kina po celém světě.

Celý projekt je ale zatím jen pouhá spekulace. Magazín Deadline dokonce přišel se zprávou od nejmenovaných pracovníků Foxu, že takový obchod nepovažují za výhodný. Rozjíždí se totiž restart Fantastické čtyřky pod režisérem Joshem Trankem (Kronika), a tak nemají důvod se zbavovat dobrého záporáka. Zda Carnahan dostane možnost uplatnit svůj um, se snad brzy dozvíme. Studio má čas na rozhodnutí do 10. října.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Daredevil se možná dočká nového filmu. Marvel chce výměnu za Surfaře

Hide picture