×
FANZINE.cz

David Ayer přibližuje Suicide Squad: Bude to Tucet špinavců se zloduchy

Suicide Squad. Zdroj: DC Comics

Komiksoví fanoušci momentálně zažívají žně. Komiksy momentálně ovládají nejen pulty knihkupců, ale jejich adaptace vládnou i televizním obrazovkám a stříbrným plátnům. 

Suicide Squad. Zdroj: DC Comics
Suicide Squad. Zdroj: DC Comics

Minulý týden studio Warner Bros. odhalilo velkolepé plány na komiksové adaptace ze stáje DC. A prvním snímkem, který nás čeká hned po dlouho očekávaném Batman v Superman: Dawn of Justice, je vražedná Suicide Squad. Tu si pod taktovku vezme David Ayer, kterému již za pár týdnů do českých kin vtrhne snímek Železná srdce.

David Ayer při práci na snímku Železná srdce. Zdroj: Twitter D. Ayera
David Ayer při práci na snímku Železná srdce. Zdroj: Twitter D. Ayera

„Železná srdce mě navnadila na větší snímky a tuhle myšlenku stvoření nového světa. Jako filmař si můžete dovolit spoustu úžasných věcí, pokud k tomu máte ty správné nástroje, kterými jsou v tomhle případě čas a peníze… Můžu říct, že je to Tucet špinavců se superzloduchy. Pak se můžu ptát: ,Potřebuje film skutečně dobráky?'“ Položil režisér otázku v rozhovoru pro anglický magazín Empire.

Stejně jako Sinister Six od konkurenčního Marvelu (potažmo filmového Sony) i Suicide Squad filmovým divákům představí hrstku pořádných zloduchů. Nejeden fanoušek si však láme hlavu s tím, jakého osazenstva se přesně dočkáme. Internetovým světem kolují dohady o Deadshotovi, Captainovi Boomerangovi, Vixen, Blockbusterovi, Mindbogglerovi či Multiplexovi, avšak studio i režisér na toto téma stále mlčí.

Jeden z možných členů filmové Suicide Squad - Deadshot. Zdroj: DC Comics
Jeden z možných členů filmové Suicide Squad – Deadshot. Zdroj: DC Comics

„Zbožňuji tu vášeň, kterou (komiksoví fanoušci) mají pro tyto postavy a tyhle světy. Myslím, že na komiksovém žánru je něco úžasného a nyní technologie konečně dohnala pero a inkoust, aby tyto světy převedla na filmové plátno, v pro diváky uvěřitelné a procítěné podobě. V jistém slova smyslu tu mluvíme o světském náboženství. Ta mytologie, kterou tyto postavy představí – ta myšlenka těchto postav coby na Zemi padlých bohů. Nemůžu se dočkat, až začnu prozkoumávat všechna její zákoutí,“ dodal režisér na téma Suicide Squad.

Suicide Squad. Zdroj: DC Comics
Suicide Squad. Zdroj: DC Comics

Co se obsazení týče, Ayer toho moc neprozradil. Snad krom toho, že se herci na své role budou muset „pořádně připravit“.

A jak se jim to povedlo budeme moci posoudit od 5. srpna 2016.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..