Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Divadelní inscenace odkryje dětství Luka Skywalkera. Premiéra v Brně

Jan Chalupa

Jan Chalupa

3. 5. 2012

Na motivy kultovní filmové ságy George Lucase Hvězdné války se připravuje autorská inscenace s názvem Luke Skywalker z planety Tatooine. Premiéra se chystá v Brně.

Luke 4x jinak. Zdroj: autoři inscenace

Tvůrčí tým kolem režisérky Simony Nyitrayové odprezentuje divadelní inscenaci Luke Skywalker z planety Tatooine vůbec poprvé v brněnském Café PRÁH 12. května v 19:30.

Čtěte také: John Connor opět rebeluje. V divadelní inscenaci na motivy Terminátora

Autorka scénáře a režie Simona Nyitrayová k celému projektu říká: „Inscenaci jsme zkoušeli od února. Herci měli za úkol seznámit se se Star Wars, jak to jen šlo, a přinést potom svůj vlastní pohled. Takto Star Wars znovu rozšiřuje svůj vesmír v čistě nové autorské inscenaci.“

Výňatek ze scénáře: „Třeba život na Tatooinu nemusí být tak špatný. Mám Biggse, Soru… tetu, strýce, svoje divné zážitky… svoje sny. Jo, vypadnout z tohoto pokoje. Jednou, jednou. Jenom jestli to jednou opravdu přijde.“

Příběh inscenace se bude točit především kolem dětství a puberty právě Luka Skywalkera. Hlavní snahou celého projektu tak bude ukázat divákům, jak se z malého kluka plného otázek stane dospělý muž na hranici jejich zodpovězení.

Luke Skywalker ve filmu. Zdroj: distributor filmu

Slavné filmy série Star Wars se často stávají předmětem různých fanouškovských předělávek.

Často je v této souvislosti diskutována otázka, zdali má smysl kanonizovat nejrůznější deriváty z prostředí Star Wars, nebo zda je s každou další knihou, komiksem a dílem seriálu tato velkolepá sága pouze znásilňována. Na toto téma přednášela redakce FANZINE.cz na festivalu PragoFFest 2012.

Vstupenky na představení jsou již v prodeji.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Divadelní inscenace odkryje dětství Luka Skywalkera. Premiéra v Brně

Hide picture