Menu
FANZINE.cz
Geekoviny

Dr. Zelenka ze Stargate Atlantis zavítá v létě na Festival fantazie

Martin Peška

Martin Peška

26. 3. 2013

Herec David Nykl, představitel charismatického Dr. Radka Zelenky ze seriálu Stargate Atlantis, je dalším potvrzeným hostem Festivalu fantazie. Ten proběhne v Chotěboři na Vysočině v termínu od 28. června do 7. července.

FOTO: Dr. Radek Zelenka v seriálu Stargate: Atlantis

David Nykl jako český vědec Radek Zelenka v seriálu Stargate: Atlantis. Zdroj: MGM

„Druhým potvrzeným zahraničním hostem Festivalu fantazie 2013 je herec David Nykl, známý zejména jako Dr. Radek Zelenka ze seriálu Stargate Atlantis,“ uvedli před několika minutami pořadatelé největšího tuzemského setkání fanoušků fantastiky.

Nykl se tak stane po nedávno oznámené účasti amerického herce Tonyho Amendoly, představitele jaffského bojovníka Bra’taca, druhým hostem Festivalu fantazie, který proslul rolí spjatou se seriály Hvězdná brána.

Jak jméno herce napovídá, jeho rodiče byli Češi, kteří v Davidově dvou letech emigrovali po sovětské okupaci Československa do Kanady. Nykl zde studoval literaturu, divadlo a herectví na University of British Columbia ve Vancouveru. Několik let vystupoval na vancouverské divadelní scéně, s několika přáteli na vancouverském shakespearovském festivalu Bard on the Beach založil skupinu známou jako Ironworks.

Zahrál si i v České sodě nebo ve 4. epizodě seriálu Policajti z předměstí, kde hrál okradeného turistu. Čeští fanoušci sci-fi seriálů jej však znají především jako českého vědce Dr. Radka Zelenku ze seriálu Stargate Atlantis.

Nykl má blízko i k dalším sci-fi a fantasy tématům. Za všechno jmenujme jeho účast v kladně hodnoceném devítidílném webseriálu Mortal Kombat: Legacy, jenž byl v roce 2011 primárně vytvořen jako reklama pro chystanou stejnojmennou videohru a seznamuje diváky s hlavními hrdiny Mortal Kombat universa.

Herec také navštěvuje setkání fanoušků fantastiky, v Česku zavítal naposledy v roce 2010 právě na Festival fantazie. Celkem se Nykl do Chotěboře za fanoušky vydává počtvrté.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Dr. Zelenka ze Stargate Atlantis zavítá v létě na Festival fantazie

Hide picture