Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Druhé Hunger Games budou velkolepé. Jsou o miliardu dražší než první

Vendula Kadlecová

Vendula Kadlecová

18. 11. 2013

Po loňském úspěchu prvního dílu Hunger Games přichází pokračování s názvem Hunger Games: Vražedná pomsta. Tvůrci slibují divákům hlavně velkolepou výpravu a nepřekonatelný vizuální zážitek.

FOTO: Hunger Games: Vražedná pomsta - Josh Hutcherson a Jennifer Lawrence - Bontonfilm

Vítězové loňských Hunger Games – naděje pro tisíce utiskovaných. Zdroj: Bontonfilm

Poté, co zvítězili v krutém boji o holý život v reality show Hunger Games, vrací se Katniss (Jennifer Lawrence) a Peeta (Josh Hutcherson) zpátky domů. Brzy se však musí vydat na turné po okolí, kde je jejich hlavním úkolem bavit obecenstvo a oslnit svým příběhem, jak se jim povedlo přežít jednu z nejkrutějších soutěží na světě.

To se ale nečekaně zvrhne a jejich příběh slávy naopak některé lidi inspiruje k tomu, aby spojili své síly a pokusili se o vzpouru. Statečné srdce a víra v lepší dny ale někdy zkrátka nestačí, a tak země stále trpí pod nadvládou prezidenta Snowa (Donald Sutherland).

play-sharp-fill

Ten se snaží ze všech sil zachovat opar strachu, který se nad Panemem vznáší a zároveň se snaží odstranit z cesty hlavně Katniss, která se pro širokou veřejnost stala symbolem naděje. Kromě toho také vrcholí přípravy na jubilejní 75. ročník Hunger Games, který má rozhodnout o osudu celé země. A také o osudu loňských vítězů, kteří se do arény smrti musí opět vrátit.

Druhý díl Hunger Games má být ve tedy ve znamení napětí, velkých zvratů, ale také ohromujících záběrů a efektů. To dokazuje už jen rozpočet, který překonal první díl v přepočtu o 1 miliardu korun. Tvůrci se tentokrát rozhodli použít IMAX kamery pro akční scény v aréně, aby se pak celkový obraz ve velkoformátových kinech IMAX rozpjal a zvětšil.

FOTO: Hunger Games: Vražedná pomsta - Liam Hemsworth a Jennifer Lawrence - Bontonfilm

Liam Hemsworth coby třetí vrchol milostného trojúhelníku. Zdroj: Bontonfilm

Kromě obsazení nových jmen v hereckém castingu se pokračování dočkalo i změn v režisérském křesle. Tentokrát na něj místo Garyho Rosse usedl Francis Lawrence (Já, legenda, Voda pro slony). Brzy tak budete mít možnost práci obou režisérů porovnat, Hunger Games: Vražedná pomsta totiž zamíří do českých kin už 21. listopadu. Pro zkrácení chvíle by vás mohla zajímat naše soutěž o hodnotné ceny.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Druhé Hunger Games budou velkolepé. Jsou o miliardu dražší než první

Hide picture