Menu
FANZINE.cz
Technologie

E-mail od Seznamu má nový vzhled. Vypadá jako Gmail přes kopírák

Zdeněk Král

Zdeněk Král

10. 10. 2012

Seznam.cz a Google si v České republice silně konkurují. Obrovské množství Čechů má e-mailovou adresu „na Seznamu“, a právě ti se dočkali v minulých dnech změny vzhledu webového klienta.

Seznam částečně opustil složky, které fungovaly na stejném principu jako například pracovní plocha na počítači; e-maily jste do nich mohli schovat, třídit. Místo nich zavedl gmailovské štítky, které (pokud chcete) nechávají všechny e-maily ve složce Doručené, jen je přehledně označují.

Jak vypadá výsledek se podívejte sami. Z dobrých nápadů by mělo lidstvo těžit, nejsme velcí zastánci patentových sporů, ale podobnost nového Seznam E-mailu s Gmailem bije do očí.

VIDEO: iPhone 5 čelí parodiím i drsným reklamám konkurence

Rozdíl je třeba v tom, že v Gmailu si u štítků vyberete z více druhů barev písma i pozadí, stejně tak můžete více přizpůsobovat vzhled schránky (například velikost řádku se zprávou). Jinak se v posledních letech funkce obou klientů velmi přibližují.

Skončeme ale optimisticky. Štítky jsou skvělé, uživatelům pomohou a nový Email.cz teď vypadá výborně. Příště jen doporučujeme ždibec víc invence.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

E-mail od Seznamu má nový vzhled. Vypadá jako Gmail přes kopírák

Hide picture