Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Eva Green si zahraje Artemisiu v prequelu Bitvy u Thermopyl

Kristýna Balatková

Kristýna Balatková

22. 12. 2011

FOTO: Eva GreenBývalá Bond girl kývla na nabídku zahrát si titulní roli vlivné vládkyně a vojevůdkyně v prequelu filmu Bitva u Thermopyl.

FOTO: Eva Green

Eva Green ve filmu Království nebeské, Zdroj: distributor filmu

Tento historický akční film bude stejně jako Bitva u Thermopyl natočen na motivy grafické novely Franka Millera s názvem Xerxes, jak se také měl film původně jmenovat. Později se přejmenoval na 300: Battle of Artemisia (objevil se i název Battle of Artemisium), ale i tyto názvy jsou dost možná pouze pracovní.

Frank Miller vypráví bitvu u Thermopyl po svém. Krvavě a řízně

Bitva u mysu Artemision je slavná bitva z dob perské invaze do Řecka, která se odehrála ve stejnou dobu jako známá bitva u Thermopyl. Role, kterou by zde měla Eva Green ztvárnit, je Artemisia, vůdkyně armády, která přesvědčí perského vládce Xerxa, aby napadl řeckou armádu vedenou aténským vůdcem Themistoklem.

Film se má začít natáčet v prvním čtvrtletí příštího roku a režírovat by ho měl izraelský režisér Noam Murro, který zatím točil především reklamy. Věhlas si získal například díky reklamám, které natočil ke hře Halo Reach.

Film má být sice inspirován těmito skutečnými událostmi, ale historicky úplně přesný nebude. Například Artemisia se sice bitvy u mysu Artemision zúčastnila, ale nezpůsobila ji.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Eva Green si zahraje Artemisiu v prequelu Bitvy u Thermopyl

Hide picture