Menu
FANZINE.cz
Geekoviny

FanCity 2013, osobnější festival s návratem ke kořenům

Jan Neuman

Jan Neuman

30. 10. 2013

FanCity 2013 PerexFestival pro fantasy a sci-fi nadšence FanCity 2013 se po dvou letech vracelo do Chotěboře i ke svým pramenům a nutno podotknout, že se opravdu zadařilo.

FanCity se ve svém třetím ročníku vracelo zpět do Chotěboře i ke svým pramenům. FanCity vzniklo z festivalu pod názvem Festival Fantazie Speciál, který se konal každý podzim v místě konání klasického Festivalu Fantazie. Pouze s jednou změnou, festival se konal v právě rekonstruovaném Hotelu Fantazie. Podmínky byly tedy částečně bojové, až partyzánské, což však většinou nevadilo, protože se jednotlivé problémy dařilo rychle a úspěšně řešit.

Většina účastníků byla z provizorních podmínek spíše nadšená, než, že by jim vadily a tak se v průběhu festivalu začalo šířit několik dobře myšlených vtipů a některé prostory se staly legendární pro své vzezření a atmosféru. Příkladem budiž ubytování ve sklepě, který připomínal prostory, ve kterých se hrají post-apokalyptické LARPy a kam se někteří ubytovaní chtějí vrátit i příště a padaly i návrhy na to, jak tuto atmosféru rozvést a vylepšit. Padaly dokonce i návrhy, že by se v těchto prostorách daly LARPy hrát, nebo dokonce točit horory.

O programu Fancity si můžete více přečíst v našich tipech: 10 věcí, které musíte na Fancity zažít!

Co se návratu k pramenům týče, celý festival byl zaměřen převážně na skalní fanoušky, kteří jezdí prakticky na všechny události ze série Festivalu Fantazie. Proto byla událost spíše menší, osobnější a intimnější. Téměř na každém kroku tam totiž byl nějaký známý, který si s vámi chtěl povídat a člověk se tedy nenudil, ani když zrovna nebyl na programu, nebo nehrál deskovky.

Volební horečka na FanCity 2013. Zdroj: FanCity

Volební horečka na FanCity 2013. Zdroj: FanCity

Program byl poměrně bohatý, tak si v něm mohl vybrat prakticky každý a některé přednášky doslova praskaly ve švech. Kdo neměl náladu na program, mohl se občerstvit na baru a to ať již něčím k jídlu, nebo něčím osvěžujícího charakteru. Za pochvalu jistě stojí rozšíření jídelního lístku a sortimentu všeobecně.

Na festivalu se bylo dokonce kolektivně volit a to i v kostýmech, což bylo pro volební komisi z počátku poněkud překvapení, ale jak účastníci, tak členové komise to vzali s humorem. Servisem pro všechny, které zajímaly výsledky voleb byla připravená televize, na které bylo možno sledovat průběžné a potom i konečné výsledky voleb.

I přes provizorní podmínky v rekonstruovaném Hotelu Fantazie se FanCity 2013 vyvedlo podle účastníků ze všech ročníků asi nejlépe. Díky komornější a osobnější atmosféře připomínal festival opravdu Festival Fantazie Speciál, ze kterého vzešel a dokonce jej svými zážitky u mnoha fanoušků i překonal. A proto, jak mnoho z nich proneslo, se těší na další ročník, nejlépe na stejném místě, jako letos.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

FanCity 2013, osobnější festival s návratem ke kořenům

Hide picture