Menu
FANZINE.cz
Geekoviny

10 věcí, které musíte na FanCity 2013 zažít. Je libo Joss Whedon?

Jan Neuman

Jan Neuman

20. 10. 2013

Václav PravdaOd 25.20. do 29.10. probíhá již třetí ročník festivalu s fantasy a sci-fi tématikou s názvem FanCity. Tentokrát pro změnu v Chotěboři na Vysočině.

FOTO: Václav Pravda

PragoFFest pořádá od roku 2010 Václav Pravda, který stojí i za akcemi FanCity a Festival fantazie.
Foto: Martin Peška, FANZINE.cz

Protože tato akce, na kterou se již v tuto chvíli těší nespočet fanoušků, se rychle blíží, připravili jsme si pro vás malý výčet z programu, který budete moci navštívit.

Speciální program

FanCity bude oficiálně zahájeno v pátek 25.10. ve 21:00 Slavnostním zahájením, na kterém se dozvíte mnoho zajímavých informací o nejatraktivnějších pořadech a budete mít moci zavzpomínat na minulé ročníky a to i prostřednictvím promítání fotografií. V podobně slavnostním duchu bude v neděli 27.10. taktéž od 21:00 uveden Večer fantazie, na kterém si budete moci užít mnoho zajímavých představení, ať již tanečních, či hudebních. Budete mít také možnost vyhrát něco v tombole, která bude losována v závěru Večera fantazie.

Jaký kostým si vezmete na sebe vy? Zdroj: PragoFFest

Jaký kostým si vezmete na sebe vy? Zdroj: PragoFFest

A neměli bychom zapomenout ani na besedu se spisovateli Františkou Vrbenskou a Josefem Pecinovským v neděli 27.10. od 11:00. Také byste si neměli nechat ujít jeden z nejoblíbenějších pořadů série Festivalu Fantazie UFOlněte se prosím, jehož moderátorka si pro fanoušky připravila jistě zajímavé hosty. Pořad bude k vidění v sobotu, neděli i v pondělí. V neděli od 21:00 a v sobotu a v pondělí od 20:00.

Filmy na FanCity

Pokud jste fanoušci filmů, tak vás na FanCity zcela určitě potěší dvě novinky a to Osamělý jezdec s Johnym Deppem a zombie apokalypsa Světová válka Z. Z těch starších si budete moci zajít na Star Trek: Do temnoty, na Muže z oceli, nebo na Iron Mana 3. Jednotlivé časy filmů budou teprve upřesněny, takže pozorně sledujte program.

Z těch ještě starších bude možno navštívit Star Trek 11, Iron Mana 1 a 2, stejně tak jako filmu Ra.One, který měl svou premiéru v létě na Festivalu Fantazie. Iron Man se bude vysílat v sobotu 26.10. v 15:00, druhý díl potom o den později ve stejnou hodinu. Star Trek 11 se bude vysílat v pondělí 28.10. také od 15:00. Film Ra.One prozatím nemá určené datum a hodinu promítání.

FOTO: Film Hobit: Neočekávaná cesta

Martin Freeman jako mladý Bilbo Pytlík ve filmové sérii Hobit

Hobit

Druhý díl nejnovějšího Jacksonova velkofilmu se blíží a ti, kdo se chtějí o filmu dozvědět více, by se měli přijít podívat na trojici přednášek věnovaných právě tomuto filmu. Přednášky mají název Těšíme se na Hobita a jsou rozděleny podle časového zpracování na starší, novější a nejnovější. Přednášky budou postupně uváděny od soboty 26.10., přes neděli až po pondělí 28.10. vždy od 9:00. Další přednáška s Hobitovou tématikou se jmenuje Hobit aneb co nás ještě čeká. Bude uvedena v pondělí 28.10. v 16:00.

Game of Thrones for dummies

Hra o trůny je jedním z největších fenoménů posledních let, zná jej snad opravdu každý a to hlavně ve formě seriálu. Pokud si přejete se o seriálu dozvědět více a nejen o seriálu, ale také o knižní předloze Píseň Ledu a Ohně, přijďte se v sobotu 26.10. od 15:00 podívat na tuto přednášku.

Historie Středozemě

Společně s Hobitem se k fanouškům vrátil zájem o celou Středozem, o její národy a osudy. Pozornost se tedy obrací i na historii Středozemě, víte o ní něco? Chcete se o ní dozvědět, nebo si jen upřesnit něco, co jste již zapomněli? Přijďte se podívat na dvojici přednášek Historie Středozemě: Válka o Klenoty a Historie Středozemě: Arnor a Gondor. První přednášku bude možno navštívit v sobotu 26.10. od 18:00, ta druhá bude k vidění a slyšení v neděli 27.10. také od 18:00.

FOTO: Mass Effect 3

Ilustrační snímek, Foto: Karel Slabý, FANZINE.cz

Nezáporní záporáci

Jak už to tak někdy bývá, záporné charaktery jsou u fanoušků mnohdy oblíbenější než charaktery kladné. Protože ač to jsou občas pěkní parchanti, tak jsou charizmatičtí, nebo mají nějaké jiné své kouzlo. Ale jaké to je, když záporák ve skutečnosti záporák není, tedy alespoň z jeho úhlu pohledu? Navštivte přednášky Nezáporní záporáci v Bioware hrách v sobotu 26.10. od 18:00 a Nezáporní záporáci v Mass Effectu ve stejný den jen od 21:00.

Nové seriály

Pokud místo filmů vyznáváte spíše seriály, bude na FanCity mít možnost navštívit promítání velkého množství pilotních epizod. K vidění budou úvodní epizody seriálů Rewind, The Blacklist, Sleepy Hollow, The Bridge, Hostages, Under the Dome, The Michael J. Fox Show, The Crazy Ones, In the Flesh, The Tomorrow People, Defiance, Brooklyn Nine-Nine a konečně na úvodní epizodu Agents of SHIELD. Pozorně si tedy prohlédněte program a najděte si v něm ten seriál, který by se vám mohl líbit a neváhejte, jej navštívit.

My Little Pony: Friendship is Magic

Tento seriál původně určený pro malé holčičky se stal téměř přes noc podobným fenoménem jako třeba Hra o trůny. Čím to vlastně je, že se na něj dívají i diváci mimo plánovanou věkovou skupinu? Toto a možná ještě více se dozvíte v neděli 27.10. ve 12:00.

Nové komiksové filmy

Jste-li fanouškem komiksů a to i těch, které jsou převedené na filmové plátno, můžete se těšit na dvojici přednášek o právě připravovaných filmech. Přednášky Nové komiksové filmy – letos a Nové komiksové filmy – budoucnost můžete navštívit v pondělí 28.10. od 15:00 a od 18:00.

Joss Whedon, legenda seriálů (nejen) naší generace

Joss Whedon je snad největší legenda v seriálových scénáristech, jaká existuje. Prakticky každý seriál pod kterým je podepsaný, se stal doslova uctívaným kusem umění. Jeden z nejnovějších pod který se podepsal, jsou Marvelovští Agent sof SHIELD, jejichž první epizodu budete moci shlédnout v pondělí 28.10. v 19:00. Dalším seriálem, se kterým spojil svou genialitu, je komediální webseriál Husbands, který bude představen v pondělí 28.10. od 13:00.

FOTO: Festival fantazie 2012

Foto: Jan Neuman, FANZINE.cz

V programu FanCity 2013 zcela jistě najdete další a další zajímavé pořady na které se budete moci jít podívat. Jako další je totiž možné upozornit na další přednášky, promítání, nebo různé hry a poznávačky, na kterých si budete moci vyzkoušet své znalosti a dovednosti. Jednou z takových poznávaček je kupříkladu Poznávačka seriálových okamžiků v neděli 27.10. od 16:00, nebo Soutěžní snídaně – kvízy a hádanky v sobotu 26.10. v 10:00.

Pro více informací o programu a organizaci se podívejte na internetové stránky FanCity 2013. Nezapomeňte si také přečíst, jak se podle redakce Fanzine.cz povedl minulý ročník FanCity 2012.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

10 věcí, které musíte na FanCity 2013 zažít. Je libo Joss Whedon?

Hide picture