Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

King a Spielberg chystají seriál Pod kupolí. Vysílat se bude v létě

Redakce

Redakce

7. 12. 2012

FOTO: Stephen KingMilovníci Kingových ponurých příběhů se v příštím roce dočkají televizního zpracování jednoho z jeho románů. Stanice CBS ve spolupráci s Amblin Television připravují na léto třináctidílnou adaptaci knihy Pod kupolí.

Kdo si asi zahraje v seriálu Pod kupolí? Zdroj: obálka knižní předlohy

Příběh na zhruba 900 stranách vypráví osudy malého anglického městečka, které je náhle a nevysvětlitelně od okolního světa odříznuto nepropustnou průhlednou kupolí. S přibývajícími problémy, jako je nedostatek potravy, zdrojů a informací, dochází k degradaci lidské společnosti.

Přečtěte si i o knižní předloze. Pod kupolí lze najít krev, násilí i vraždy

Jak už napovídají slova ředitelky CBS Entertainment Niny Tassler, stanice tomuto projektu hodně důvěřuje: „Tento skvělý román přichází na televizní obrazovky za velice příznivých okolností a doufáme, že se v této sezóně stane programovou událostí. Jsme nadšeni z toho, že představujeme fascinující mimořádný svět Pod kupolí, který King vytvořil.“

Scénáře se ujal Brian K. Vaughan, známý jako scenárista úspěšného seriálu Ztraceni. A první epizodu by měl režírovat Dán Niels Arden Oplev, který režíroval například film Muži, kteří nenávidí ženy.

Vedle kvalitní předlohy, kterou čtenáři hodnotí vesměs jako jednu z nejlepších a zároveň nejponuřejších a nejneuvěřitelnějších Kingových knih, se na produkci podílejí samá renomovaná jména. Nejen Steven Spielberg, který ihned po vydání románu zakoupil autorská práva na zfilmování, ale také Neal Baer, Justin Falvey, Darryl Frank a Stacey Snider. Jestli se splní všechna očekávání, budeme moci posoudit v létě příštího roku.

Under the Dome (TV seriál)

Horor / Drama / Mysteriózní
USA, 2013

Režie: Niels Arden Oplev
Produkce: Steven Spielberg

Premiéra na CBS: léto 2013

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

King a Spielberg chystají seriál Pod kupolí. Vysílat se bude v létě

Hide picture