Menu
FANZINE.cz
Komiks

Fanoušci rozhodují, zda Comics Centrum vydá dvojnásobnou nálož Goona

Ondřej Pešek

Ondřej Pešek

22. 2. 2017

Povinná lekce z nekorektního humoru a originální komiksové tvorby odhalí svou kolébku. Podle amerického vydavatele série si setkání s příběhem, kterým Goon vstoupil na světlo světa, žádá řádnou průpravu. Podle českého nakladatele Comics Centra jsou na tuto opravdovou lahůdku tuzemští čtenáři připraveni právě teď!

Goon se nám v nultém díle Goon: Drsný kšefty představuje jako jediný člověk, který může zastavit pátera Monstera budujícího armádu zombie. Bitvami se prolínají příběhy z Goonova mládí, kde poznáme jeho cirkusovou rodinu a dozvíme se, jak se stal hlavou zločinecké rodiny.

Kniha je dobarvena a bude navíc doplněna o skicář s Powellovými poznámkami, které představují první návrhy a nepublikované Goonovy příběhy.

Pomyslným začátkem je ale také souběžně nabízený sedmý díl. Celá série Goon totiž měla původně vyvrcholit šestým příběhem nazvaným Čínská čtvrť a tajemný pan Trnka, který Comics Centrum vydalo v listopadu 2016.

V chystané novince Goon 7: Místo bolesti a žalu se do města začínají stahovat mocní a odporní tvorové, přitahovaní starou kletbou. Před Goonem navíc stane dávný nepřítel, o němž se domníval, že už nežije…

Oba díly vyjdou v edici Na přání. Co to ale znamená? Jde o již ozkoušený způsob, kde si knihu člověk závazně objedná na stránkách Comics Centra před samotným vydáním: Čas na to má do 5. 3. 2017. Bude-li mít o komiksy zájem alespoň pět set fanoušků, vyjde 11. 4. 2017. Pokud se nenajde dostatečný počet zájemců, o peníze nepřijdete; platí se až po jejím vydání.

Jo, a od Goona mám vyřídit, že jestli to bude tak těsné jako s Grandvillem, tak ví, kde všichni bydlíte.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Fanoušci rozhodují, zda Comics Centrum vydá dvojnásobnou nálož Goona

Hide picture