Menu
FANZINE.cz
Fantasy knihy, fantasy literatura

Fanoušci seriálové Hry o trůny se mohou začít učit dothračtinu

Ctitelé super populárního televizního seriálu Hra o trůny, kteří touží plynně konverzovat v jazyce válečníků, teď mají šanci svůj sen uskutečnit. Dothračtina byla vytvořena Davidem J. Petersonem přímo pro seriál HBO.

FOTO: Zbraň Dothraků

Klasická zbraň Dothraků, která se objevuje na obálce knihy. Zdroj: obálka knihy

Již dříve FANZINE čtenáře informoval o možnostech internetových kurzů dothračtiny. Až nyní je tu však možnost koupit si opravdovou učebnici a pomocná média, která každému zájemci umožní proniknout do gramatiky tohoto jazyka válečníků.

Kniha s přiloženým CD poskytuje čas, během kterého se čtenář naučí gramatiku, slovíčka i konverzační fráze. Balíček zatím vyšel jen v anglické verzi. Kniha nese název Living Language Dothraki.

FOTO: Balení knihy

Zdroj: distributor.

Jestli se fanoušci dočkají i české verze, to je zatím ve hvězdách. Celému kurzu se dá lehko porozumět a tak si každý může s trochou cviku a odhodlání osvojit dothračtinu i za několik dní.

Když se člověk prokouše až na konec balíčku, měl by již být schopen konverzovat na oslavách i v boji, ale také v běžném životě. Učebnice obsahuje rozšířené a detailní vysvětlení dothracké gramatiky a užitečnými příklady.

Slovníček obsahuje více než 250 dothrackých slov a mimo jiné také poznámky o samotné kultuře Dothraků.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Fanoušci seriálové Hry o trůny se mohou začít učit dothračtinu

Hide picture