Menu
FANZINE.cz
Deskové a karetní hry

Fanoušek vlastnoručně vytvořil deskovku na motivy seriálu Hra o trůny

Marek Hofman

Marek Hofman

24. 8. 2012

Přestože podle fantasy seriálu Hra o trůny vzniklo několik deskových her, ne každému mohou vyhovovat. Proto není divu, že se někteří kutilové pustí do výroby vlastní deskovky.

Literární sága Píseň ledu a ohně z pera amerického spisovatele George R. R. Martina měla řadu stoupenců ještě před seriálem z produkce HBO. Avšak až televizní zpracování této fantasy série vyvolalo obrovský boom. Ze Hry o trůny se stal fenomén. S přibývajícími fanoušky se otevíraly i další dveře marketingu. V dnešní době tak není problém sehnat trička, hrnky nebo repliky mečů a dalších zbraní. A také karetní a deskové hry.

Čtěte také: Kde se střetává Vetřelec s Predátorem? V šachách

Kdo někdy vyzkoušel deskovou – ale i videohru – na motivy filmu či seriálu, ví, že ne vždy se povede. To samé si pomyslel i hráč Matt B., když se mu do rukou dostala oficiální desková hra. V tu chvíli se rozhodl, že vytvoří mnohem lepší.

Pravidla známá nejsou, zato Mattova hra zaujme zevnějškem. Masivní dřevěná krabice s logem seriálu, ručně vyřezávaná detailní mapa Západozemí, látkové pytlíky na komponenty. Pravověrnému fanouškovi se musejí sbíhat sliny.

Pokud ale Mattův nápad neodkoupí některý z distributorů, může si o deskovce nechat člověk jen zdát. Anebo se na pár dní zavřít do dílny.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Fanoušek vlastnoručně vytvořil deskovku na motivy seriálu Hra o trůny

Hide picture