×
FANZINE.cz

Fantasy série Wetemaa expanduje i do komiksového světa

Wetemaa byla v době vydání ohromný hit. A stále je. To dokazují mnohá vydání a nyní i nejnovější počin, komiksová adaptace. Tu spravuje zkušený Petr Kopl. Vyrovná se kvalitě předlohy?

[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/wetemaa-1-komiks/]

Český komiksový tvůrce Petr Kopl není žádným nováčkem. Má na svědomí především adaptace, například komiksového Draculu či Krále Artuše,  přispěl ale také do místy lechtivého magazínu Origami. Jako úkol si vytyčil co nejpřesnější adaptaci, což znamená, že se jedná o projekt vskutku obrovský.

Čtěte také: Výstava Ještě jsme ve válce se stěhuje do Středočeského muzea

Wetemaa představuje naprosto čistokrevnou fantasy. Jedenáct bohy vyvolených hrdinů se vydává zachránit svět. Typická kostra, avšak něčím si svou proslulost vydobýt musela. Podaří se obří bitvy a záhadné postavy ztvárnit tak, jak si je čtenáři heroizovali? Bůhví. Kopl se knihu Veroniky Válkové (která ji ale napsala pod pseudonymem Adam Andres) z roku 1992 chystá ztvárnit celou v několika komiksových knihách.

Zdali se mu vše povede tak, jak si přeje, zatím není jisté a rovněž tak není zodpovězena ani otázka, jestli zadaptuje i románová pokračování.

Komiks o sto šedesáti stranách vydal Zoner Press. Tato barevná knížečka stojí 229 Kč a měli by ji míti u všech správných knihkupců. Utíkejte pro ni…Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..