Menu
FANZINE.cz
Literatura

Festival fantazie 2012 navštíví polští spisovatelé Grzędowicz a Kossakowska

Marek Hofman

Marek Hofman

10. 4. 2012

Tradiční setkání fanoušků fantastiky, Festival fantazie, letos navštíví dvojice známých polských spisovatelů. Do Chotěboře začátkem července dorazí Maja Lidia Kossakowska a Jarosław Grzędowicz.

Polští spisovatelé Grzedowicz a Kossakowska při udílení cen J. A. Zajdela. Foto: Szymon Sokół

Festival fantazie 2012 se uskuteční ve dnech 29. června až 8. července v Chotěboři. Ohlášeni už jsou někteří zahraniční i tuzemští hosté. Mezi nejnovější zprávy patří oznámení o přislíbení účasti polské dvojice spisovatelů fantastiky. Fanoušci sci-fi a fantasy se tak letos budou moci setkat s manželi Majou Lidii Kossakowskou a Jarosławem Grzędowiczem.

Na FF 2012 dorazí také Josef Pecinovský. Přečtěte si exkluzivní rozhovor s ním

Jarosław Grzędowicz nepatří v České republice mezi neznámá jména. Autor držící tři ocenění Janusze A. Zajdela – dvakrát za román a jednou za povídku – pracuje také jako novinář a překladatel. Čeští čtenáři mohou znát například jeho science fantasy sérii Pán ledové zahrady nebo knihu Popel a prach.

Také Maja Lidia Kossakowska se dočkala českého překladu svého románu. A to netradiční fantasy knihy Rozsévač větru, která čtenáře zavádí do světa andělů a démonů. Ti mezi sebou neváhají intrikařit, soupeřit o moc, ani válčit.

Kossakowska a Grzędowicz pobudou v Chotěboři od 5. do 8. července. Doplní tak amerického spisovatele Davida Webera a domácí autory – Pavla Renčína, Petru Neomillnerovou nebo Jiřího W. Procházku.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Festival fantazie 2012 navštíví polští spisovatelé Grzędowicz a Kossakowska

Hide picture