Menu
FANZINE.cz
Geekoviny

Festivaly IstroCON a Comics Salón 2011 proběhnou tento víkend v Bratislavě

Marek Hofman

Marek Hofman

13. 9. 2011

Jako každý rok i letos jdou slovenské festivaly Comics Salón a IstroCON ruku v ruce. A stejně jako v předchozích letech, program bude pecka.

Plakáty k festivalům. Už se těšíte?

Kulturní dům Istropolis v Bratislavě i letos pohostí sesterské festivaly Comics Salón a IstroCON 2011. Na co se těšit?

Fanoušci fantastiky, kteří nemají v oblibě mangu a komiksy, s největší pravděpodobností zamíří na některou z linií IstroCONU. A že je z čeho vybírat; promítání nejnovějších sci-fi, fantasy a hororových trháků, workshopy, přednášky a diskuze.

Který z film letošního léta je podle vás nejlepší? Hlasovat můžete v anketě!

Na návštěvníky čeká také řada známých hostů jako Františka Vrbenská nebo Juraj Červenák, který na festivalu pokřtí i svou povídkovou sbírku Válka s běsy ze série Černoknežník.

Naopak příznivci obrázkových příběhů a textů v bublinách si užijí program, který pro ně přichystali organizátoři Comics Salónu. Debaty a přednášky věnující se komiksům a anime samozřejmě nesmějí chybět, milovníci umění mohou navštívit galerii nejlepších výtvarných děl a na plátně se objeví nejčerstvější filmové adaptace Thora či Kapitána Ameriky.

Přečtěte si také recenzi komiksu Captain America

Od pátku 16. do neděle 18. září toho na všechny zúčastněné čeká opravdu hodně. Nezbývá tedy než přebíhat od soutěží k diskuzím o japonské kultuře, z workshopů přejít na turnaj v některých z počítačových her nebo posedět do čajovny.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Festivaly IstroCON a Comics Salón 2011 proběhnou tento víkend v Bratislavě

Hide picture