Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Film Iron Sky se snaží nalákat lidi virálním videem. Trapným a opožděným

Martin Peška

Martin Peška

4. 7. 2012

!Názor!Společnost Film Europe Pictures CZ, která distribuuje sci-fi komedii Iron Sky do českých kin s téměř půlročním zpožděním po světové premiéře, dnes umístila online video s názvem ProtektoRATH: Iron Sky Trailer.

video
play-sharp-fill
02:31

Jak jsme již na FANZINE.cz psali v recenzi filmu, u snímku finského režiséra Tima Vuorensoly s námětem nacistické invaze z temné strany Měsíce, který se zdál být příslibem zaručené zábavy, se zasmějete spíše z povinnosti. Bohužel. Stejně jako u tzv. virálního videa, které by se nyní mělo šířit mezi lidmi na internetu.

Před lety jsme se tomu smáli

V novém videu se stejně jako v oficiálních trailerech objevují působivé (skoro by se nabízelo říci: ty jediné, které ve filmu stojí za to) záběry z nacistické základny na Měsíci včetně invaze vesmírných vzducholodí a létajících talířů na planetu Zemi. Vtip videa vytvořeného speciálně pro českého diváka má stát na označení ProtektoRATH a dělá si tak legraci z kauzy okolo poslance Davida Ratha, který byl zatčen v polovině května.

Zatímco internetem prakticky souběžně s vývojem kauzy do několika hodin prolétl nespočet vtipů a narážek, a čeští hudebníci si na kauze stihli přihřát polívčičku (jako např. Xindl X) a dát o sobě vědět, filmové odvětví v tomto případě zaspalo. Stejně jako již jednou zmíněná distribuce samotného filmu do českých kin.

S nápisy ProtektoRATH už dávno existují potisky na trička, facebookové stránky a další pozoruhodnosti. A to nejen několik posledních dnů či týdnů, ale několik let. Po internetových diskuzních fórech se tento výraz objevuje pravidelně už zhruba od roku 2006, tedy už dva roky před tím, než se David Rath stal vůbec hejtmanem Středočeského kraje, pro který je označení nejčastěji užíváno. Šest let starý vtip už přeci jen přestává být vtipný…

video
play-sharp-fill
04:56

Také je nutné poznamenat, že sestříhané staronové záběry jsou nyní doplněny stejně suchým humorem balancujícím na hranici trapnosti stejně jako scénky ve filmu samotném.

Možná je to první video k filmu, které potenciálního diváka tolik netahá za nos jako původní oficiální videa. Pravděpodobně se ale jedná o poslední do Měsíce volající výkřik: U Iron Sky se nepobaví snad ani ortodoxní geek, natož normální divák!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Film Iron Sky se snaží nalákat lidi virálním videem. Trapným a opožděným

Hide picture