Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Film Já, legenda se dočká pokračování. Will Smith čeká na scénář

Matouš Márai

Matouš Márai

24. 2. 2012

Úspěšný film o trosečníku apokalypsy Robertu Nevillovi bude mít pokračování. Producent Akiva Goldsman chce opět obsadit Willa Smithe. Otázkou je, jak si scénář poradí s nepatrným faktem, že Will na konci filmu zemřel.

Legendární Will Smith na souboji s apokalypsou., Zdroj: distributor filmu

Apokalyptický svět, kde Robert Nevill hledá lék pro zvrácení apokalypsy, připomíná populární zombie filmy. Na druhou stranu nutno říci, že snímek má i něco navíc. Logická ucelenost filmu je téměř bez chyby. Vizuální stránka opuštěného New Yorku je pak pouze třešničkou na lahodném dortu.

Top 5 postapokalyptických snímků. Budoucnost bude temně mizerná

Bohužel je zatím ve hře příliš mnoho neznámých. Režisér prvního dílu, Francis Lawrence, zatím nepotvrdil účast a Will Smith stále čeká na scénář. S otázkou smrti hlavního hrdiny by si měl poradit scenárista Arash Amel. Odmítl tvrzení, že by se jednalo o prequel. Možností, jak se vypořádat s nepříjemnou situací, je využít alternativního konce, kde Will přežil. Nicméně dobrý hollywoodský scenárista nám je schopen naservírovat třeba vetřelce, který hlavního hrdinu oživí.

Režisér Lawrence již dříve proklamoval, že by případný sequel natočil, protože jej opuštěný svět a zničená společnost fascinují. Je tu však možnost poněkud jiné fascinace, neboť si film vydělal přes půl miliardy dolarů.

Ať už jsou motivy jakékoliv, první díl byl úspěšný a postapokalyptický New York má co nabídnout.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Film Já, legenda se dočká pokračování. Will Smith čeká na scénář

Hide picture