Menu
FANZINE.cz
Fantasy filmy

Film Temná věž možná vznikne. V hlavní roli by byl Russell Crowe

Matouš Márai

Matouš Márai

4. 8. 2012

Adaptace největšího díla Stephena Kinga je ve studiu Warner Bros. opět horkým tématem. Javier Bardem bude nejspíš nahrazen Russellem Crowem. Už se čeká pouze na schválení scénáře.

Z Gladiátora se stane hlavní hrdina Temné věže. Zdroj: Bontonfilm

Dva týdny nás dělí od rozhodnutí, zda The Dark Tower dostane zelenou. Scenárista Akiva Goldsman předal studiu Warner Bros. nový scénář a nyní čeká na verdikt. Není jediný, kdo čeká. Nejnovější zprávy předpovídají, že by mohlo dojít k setkání velké trojky stojící za dílem Čistá mysl. Goldsman, Ron Howard a Russell Crowe, který by měl nahradit Javiera Bardema v hlavní roli.

Kingova sága ožívá do podoby filmu. Přečtěte si více o výpravě za Temnou věží

Knižní série Temná věž popisuje putování Rolanda, posledního rytíře/pistolníka z dob, než se svět hnul. Mystická země Rolandova světa až mrazivě připomíná naši. Přitom je kombinací postapokalyptické pustiny a Divokého západu konce 19. století. Tento svět se rozpadá a s ním i všechny ostatní (včetně našeho). Jedinou šancí na záchranu je najít Temnou věž. Výprava začíná…

Projekt byl již několikrát odložen a jmen okolo Temné věže se objevilo více než dost. Nakonec byl projekt zrušen kvůli nedostatečnému rozpočtu. Pak jej ale převzalo studio Warner Bros. Koncept zůstává stejný. Adaptace se má skládat ze tří velkých filmů a dvou seriálových minisérií, pokrývajících celou sérii Temné věže.

Russell Crowe se v poslední době objevil ve filmech jako Robin Hood nebo Tři dny ke svobodě, což nebyly zrovna majstrštyky. Temná věž by mu určitě pomohla.

Stephen King, jenž je autorem knižní předlohy, považuje Temnou věž za odpověď na dílo Pán prstenů od J. R. R. Tolkiena. Teď už záleží jen na studiu Warner Bros.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Film Temná věž možná vznikne. V hlavní roli by byl Russell Crowe

Hide picture