Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Film Warcraft má svého režiséra. V roce 2015 se sny fanoušků naplní

Matouš Márai

Matouš Márai

5. 2. 2013

Warcraft_460Bubny války začínají hřmět v sídle Legendary Pictures.  Režisérem epického dobrodružství se stane Duncan Jones. Ten společně s Charlesem Leavittem a Charlesem Rovenem přenese jeden z největších herních světů na plátno v roce 2015.

Arthasův vzestup a pád, Zdroj: Blizzard

Arthasův vzestup a pád. Zdroj: Blizzard Entertainment

Ať už jste hráči či nikoliv, jistě vám neunikla existence fantasy světa Warcraft. Příběh souboje lidské Aliance proti orkské Hordě nabral za dobu své existence skutečně epických rozměrů. Rozmanitost hrdinů, příběhů a ras vytvořil z černobílé zápletky svět hodný zapamatování.

Kromě obecně známé masivně hrané hry na hrdiny World of Warcraft s více než deseti miliony předplateli se hra proslavila množstvím knih, příběhů a samozřejmě původní trojicí strategických her. Bohužel zatím není zcela jasné, jakým směrem se bude filmový děj odvíjet, příběhový potenciál knih a her je opravdu nezměrný.

Režisérem snímku, produkovaného společností Legendary Pictures, se stane Duncan Jones. Pokud vám toto jméno nic neříká, určitě si vzpomenete na snímky jako Moon nebo Zdrojový kód. Jones v těchto snímcích divákům ukázal, že s mysticizmem pracovat skutečně umí.

Na filmový projekt Warcraftu dohlíží producent trilogie Temný rytíř Charles Roven. Scenáristou je Charles Leavitt, stojící například za filmem Krvavý Diamant.

Vše ve spolupráci se společností Blizzard Entertainment by mělo být dotaženo během roku 2015. Již nějaký čas uběhl od ohlášení projektu a jak je zvykem Blizzardu, nikam se nespěchá. Dlouhé čekání fanoušci zažili například při vydávání třetího dílu hry Diablo. Nicméně všechna jména podepsaná pod snímkem Warcraft slibují skutečně legendární zážitek.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Film Warcraft má svého režiséra. V roce 2015 se sny fanoušků naplní

Hide picture