Menu
FANZINE.cz
Fantasy filmy

Filmová trilogie Hobit má už oficiální názvy. Známe přesné premiéry

Pavlína Nouzová

Pavlína Nouzová

3. 9. 2012

FOTO: Martin Freeman jako Bilbo Pytlík ve filmu Hobit!Exkluzivně!Po rozhodnutí Petera Jacksona o rozdělení Hobita na trilogii mají už všechny tři díly oficiální názvy. Studio Warner Bros. zároveň odtajnilo i datum premiéry posledního dílu. Češi ale filmy pravděpodobně uvidí dříve než američtí diváci.

FOTO: Martin Freeman jako Bilbo Pytlík ve filmu Hobit

Martin Freeman navštíví stříbrné plátno všechny tři roky za sebou. Zdroj: Warner Bros.

První díl se jmenuje Hobit: Neočekávaná cesta a americkou premiéru má 14. prosince 2012. Druhý díl zatím nemá český překlad a jmenuje se dočasně The Hobbit: The Desolation of Smaug (můžeme očekávat překlad ve stylu Hobit: Zabití draka Šmaka), premiéra je stanovena na 13. prosince 2013. A nakonec poslední díl ponese titul Hobit: Tam a zase zpátky a poprvé ho diváci uvidí 18. července 2014.

Uvedené dny jsou však do jednoho pátky, přitom české premiéry jsou tradičně plánované na čtvrtky. Proto je dost pravděpodobné, že Češi uvidí film o den dříve než jiní diváci. „První díl bude mít premiéru 13. prosince 2012,“ potvrdila pro FANZINE.cz PR českého Warneru Eva Teglová. „Ve hře je ještě datum 12. prosince 2012, ale ještě to není potvrzené,“ doplnila.

Čtěte více: Hobit bude mít tři díly. Oficiálně to potvrdil režisér Peter Jackson

Další zvláštností je kratší mezera mezi prostředním dílem a finále. “Chtěli jsme mít kratší pauzu mezi druhým a třetím filmem trilogie. Myslíme si, že Hobit je dokonalý letní hit,“ zdůvodňuje prezident americké distribuce Dan Fellman. Od uvedení v létě si slibuje větší výdělky.

video
play-sharp-fill

Zajímavostí je, že Tam a zase zpátky měl být podtitul druhého dílu, kvůli rozdělení na trilogii se však název posunul. Trilogie natáčená ve 3D poběží při osmačtyřiceti snímcích za sekundu. V českých kinech film bude uveden ve 2D a 3D.

Hobit

Dobrodružný / Fantasy
USA / Nový Zéland

Režie: Peter Jackson
Hrají: Martin Freeman, Stephen Hunter, Peter Hambleton, Eric Vespe, Ian McKellen, James Nesbitt, Jeffrey Thomas, John Callen, Graham McTavish, Mark Hadlow, Richard Armitage, Orlando Bloom, Cate Blanchett, Elijah Wood, Andy Serkis, Hugo Weaving, Christopher Lee, Lee Pace, Dean O’Gorman, Aidan Turner, Ian Holm, Evangeline Lilly

Premiéra 1. dílu v ČR: 13. prosince 2012
Premiéra 2. dílu v ČR: 12. prosince 2013
Premiéra 3. dílu v ČR: 17. července 2014

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Filmová trilogie Hobit má už oficiální názvy. Známe přesné premiéry

Hide picture