Menu
FANZINE.cz
Fantasy filmy

Hobit bude mít tři díly. Oficiálně to potvrdil režisér Peter Jackson

Pavlína Nouzová

Pavlína Nouzová

30. 7. 2012

FOTO: Fotografie z připravovaného filmu HobitRežisér připravovaného fantasy Hobit Peter Jackson oficiálně potvrdil zvěsti, že jeho dvoudílná série se nakonec rozroste v trilogii. Napsal to na svém profilu na Facebooku.

FOTO: Fotografie z připravovaného filmu Hobit

Martin Freeman bude Bilbem hned natřikrát. Zdroj: youtube.com

Už dříve se šířily klepy, že by očekávané fantasy Hobit mohlo mít místo dvou dílů tři. Vznik trilogie nakonec potvrdil i sám režisér Peter Jackson. „Rád bych oznámil, že místo dvou filmů budou tři,“ napsal na svém profilu na Facebooku. Vše má již posvěcené i od producentů a distributora. První díl nás čeká letos v prosinci, druhý 13. prosince příštího roku a třetí v létě 2014, potvrdil Warner Bros.

Rozdělení na tři filmy Jackson odůvodňuje tím, že příběh je na pouhé dva díly příliš rozsáhlý. „Děj Hobita je tak bohatý, stejně jako materiál související s Pánem prstenů, že nám to umožňuje obsáhnout celý příběh Bilba Pytlíka a jeho úlohu v nebezpečné, ale vzrušující historii Středozemě,“ napsal režisér.

Čtěte více: Draku Šmakovi propůjčí hlas Benedict Cumberbatch

Už dříve se fanoušci nejrůznějších filmových sérií ošívali, že některý díl byl rozdělený na dva. Ukázkovým příkladem je Harry Potter a Relikvie smrti a Twilight sága taktéž s dvoudílným závěrem. Hobit bude dokonce třídílný, může se tak stát, že tato praxe ve výsledku ovlivní i další série podle knižních předloh.

video
play-sharp-fill

„Doopravdy to byla neočekávaná cesta. A jak řekl sám profesor Tolkien: ‚Vyprávění příběhu narostlo.'“ Jackson tak zde cituje samotného Tolkiena, který kdysi o třídílném Pánovi prstenů prohlásil: „This tale grew in telling.“ Dá se tedy říct, že skutečně dostál předlohy.

Hobit: Neočekávaná cesta (Hobbit: An Unexpected Journey, The)

Dobrodružný / Fantasy
USA / Nový Zéland, 2012

Režie: Peter Jackson
Hrají: Martin Freeman, Stephen Hunter, Peter Hambleton, Eric Vespe, Ian McKellen, James Nesbitt, Jeffrey Thomas, John Callen, Graham McTavish, Mark Hadlow, Richard Armitage, Orlando Bloom, Cate Blanchett, Elijah Wood, Andy Serkis, Hugo Weaving, Christopher Lee, Lee Pace, Dean O’Gorman, Aidan Turner, Ian Holm, Evangeline Lilly, Adam Brown, Jed Brophy, Conan Stevens, William Kircher, Sylvester McCoy, Ken Stott, Stephen Fry, Billy Connolly, Luke Evans

Premiéra 1. dílu v ČR: 13. prosince 2012

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Hobit bude mít tři díly. Oficiálně to potvrdil režisér Peter Jackson

Hide picture