Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Filmový svět Harryho Pottera pokračuje trilogií. Napíše ji sama Rowlingová

Redakce

Redakce

1. 4. 2014

Jako kdyby nestačila sama o sobě novinka, že Rowlingová se vrátí ke světu Harryho Pottera, nyní vyšlo najevo, že tento filmový kousek chystá jako trilogii. Můžeme za to děkovat zřejmě výkonnému řediteli studia Warner Bros. Kevinu Tsujiharovi.

Harry Potter - O 19 let později

Rowlingová ho uvedla jako toho, kdo jí dal energii, aby začala psát scénář pro příběh, který se bude točit kolem fiktivního autora Bradavické učebnice Fantastická zvířata a kde je najít Mloka Scamandera.

„Když říkám, že díky němu se na Fantastických zvířatech pracuje, nemyslím to jako PR, je to pravda,“ řekla spisovatelka v rozhovoru pro Times. „Dali jsme si večeři, následoval telefonní rozhovor a pak vzniknul hrubý náčrt. Pomyslela jsem si, že by to mohla být skvělá vzpomínka pro moje děti, a tak jsem začala psát.“

FOTO: Harry Potter

Harry Potter. Zdroj: distributor filmu

Příběh bude dosazen do časového rozmezí sedmdesáti let před příchodem Harryho do Bradavic a začne v New Yorku. I když zatím nejsou známé další informace k ději, lze předpokládat už z názvu – ‚…a kde je najít‘ – že Mlok bude kvůli zvířatům cestovat široko daleko.

Je těžké přemýšlet nad tím, co všechno trilogie obsáhne. Kniha má jenom 42 stran, původně byla zamýšlená jen jako doplňkový materiál pro svět Harryho Pottera.

Na druhou stranu informace, že příběh se roztáhne do tří dílů, by mohla znamenat, že Rowlingová píše scénář tak, aby na sebe navazoval od začátku a dává tak najevo heslo, že čím více, tím lépe, které razil už Peter Jackson s Hobitem.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Filmový svět Harryho Pottera pokračuje trilogií. Napíše ji sama Rowlingová

Hide picture