Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Football Manager 2013 přináší v rámci novinek časově nenáročný režim

Jan Perlík

Jan Perlík

10. 9. 2012

Football Manager 2013 se pochlubí novým režimem, propracovanějším multiplayerem a celou řadou dalších novinek a vylepšení. Nechybí ani spousta screenů. Čtěte článek na GAMEZINE.cz.

FOTO: Football Manager 2013

Králem fotbalových simulátorů je Football Manager, potvrdí to i letos?    Zdroj: oficiální stránky hry

Nový díl úspěšného fotbalového manažeru, který se každým rokem přibližuje reálnému fotbalu, s názvem Football Manager 2013 vyjde ještě před letošními Vánoci. Za potenciálním konkurentem FIFA Manageru stojí vývojáři ze Sports Interactive spolupracující se Segy.

Opět se hráči mohou těšit na řadu vylepšení, kterými se tvůrčí celek snaží přilákat ještě více nadšenců. Největší novinkou je mód Classic neboli FMC, jak ho nazval Sports Interactive. Ten nabízí novou alternativu hraní, která je časově méně náročná a zjednodušuje starost o klub.

„Zavedení režimu FMC je ve Football Manageru významným krokem vpřed,“ říká ředitel společnosti Sports Interacitve Miles Jacobson. „V posledních letech je jasné, že velká skupina lidí, kteří by si rádi zahráli Football Manager, nemá jednoduše dostatek času pro dlouhodobější hraní.

Čtěte také: Hráli jsme Medal of Honor: Warfighter, nekorunovaného krále Gamescomu

Rozhodli jsme se proto najít způsob, jak přizpůsobit hru hráčům s omezeným časem, aniž by se výrazně oslabil požitek ze hry. Věříme, že mód FMC to splňuje,“ pokračoval Jacobson.

„Rád bych zdůraznil, že mnoha fanouškům po celém světě neovlivní zavedení FMC v žádném případě hru, kterou znají a milují. FM13 samozřejmě nabízí i úplný režim jako v předešlých ročnícíh – větší, lepší a ještě více pohlcující a návykovější verzi světově největší simulace fotbalového managementu,“ dodal.

V režimu FMC lze hlavní sezónu dohrát za pouhých osm až deset hodin. Nabízí rovněž dva odlišné způsoby, které si hráči mohou vybrat pro své hraní. Buď si zvolí otevřenou kariéru, nebo vyzkouší své dovednosti v Challenge módu.

V Challenge módu hráč čelí konkrétnímu scénáři, jenž je určen pro testování jeho manažerských schopností po stanovenou dobu. Zpravidla je to půlka sezóny. Na hráče tak čekají události reálného charakteru. Zachrání svůj klub od sestupu na konci sezóny? Dosáhne úspěchu s mladými hráči? S tímto prvkem jste se mohli setkat v české alternativě Czech Soccer Manager.

Nepřehlédněte: FOTO: GRID 2 se prezentuje novými ingame screenshoty

Součástí FM13 je také pět výzev, přičemž se jejich počet může v průběhu roku navýšit. Bude záležet na výši poptávky hráčů z celého světa. Mezi další prvky FMC patří řada odemykatelných funkcí. Pokud je hráč použije, zpřístupní se mu určité výhody týkající se nákupů.

Manažeři tak například mohou odstranit potřebu pracovního povolení nebo přidat několik milionů do přestupového rozpočtu. Těchto výhod hráč docílí dosažením některého z herních milníků.

Vývojáři si mimo jiné pro hráče připravili řadu zcela nových funkcí a vylepšení:

Vylepšená 3D zápasová grafika

Nejviditelnějším vylepšením v FM13 bude 3D zápasová grafika. V letošním ročníku bude všechno dění na hřišti i kolem něj vypadat ještě více realisticky díky řadě vylepšených a přidaných animací. Od stadionů až po davy fanoušků, hráčů a způsob, jakým se míč pohybuje vzduchem. Kamerový systém se pak přibližuje skutečnému televiznímu přenosu.

Nové zaměstnanecké role

Dále se hráči mohou těšit na nové zaměstnanecké role a restrukturalizaci vedoucího zákulisního personálu. Novou rolí je fotbalový ředitel, který bude v případě potřeby přebírat od manažera pracovní vytížení. Může jednat o smlouvách nebo se zbavovat nepotřebných hráčů.

Kromě toho se počet specializovaných trenérů zvýšil, a manažer má tak větší volbu při výběru. Došlo také ke změnám trénovacích nároků, proto bude mnohem více záležet na dovednostech trenéra.

Vylepšené rozhovory s médii

Rozhovory mezi manažerem a médii byly přepracovány. Manažer bude moci volit tón svého hlasu od klidného po agresivní.

Multiplayer přinese větší zábavu

Ze strany vývojářů je multiplayer vnímán jako převrat ve hře. Systém s online funkcemi je nyní naplno využit. S větším výběrem možností tak hráčům nic nebrání vychutnat si kouzlo hry i s přáteli.

Je možné volit jednorázové ligy, pohárové zápasy a klasický kariérní systém. V online hře si hráči mohou také zvolit svůj tým, který si vybudovali v režimu singleplayeru, a hrát s ním.

Celosvětové žebříčky

Propracovanější celosvětové žebříčky přinášejí hráčům možnost vidět, kde přesně stojí jejich klub, a srovnávat se s ostatními manažery po celém světě. Kromě úplného globálního žebříčku budou k dispozici také jednotlivé žebříčky týkající se hry.

Čtěte také: Ubisoft natrvalo ruší kontroverzní DRM ochranu u všech svých PC her

Systém žebříčků používá propracovaný bodový systém, který bere v úvahu řadu faktorů, včetně úrovně manažera, kterou si hráč na začátku hry zvolí. Dále výši rozpočtů a úroveň mezd.

Mezi další vylepšení patří mimo jiné nové rozhraní pro kariérní režim, nový vzhled pro mód Classic nebo nový vyhledávací systém. Nechybí ani přepracovaný trénink a příprava před zápasem. Datum vydání zatím nebylo stanoveno, hra by se přesto na pultech obchodů měla objevit ještě před Vánoci.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Football Manager 2013 přináší v rámci novinek časově nenáročný režim

Hide picture