Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Gamescom 2012: Vybrali jsme 10 nejočekávanějších her podzimu 2012

Marek Jedinák

Marek Jedinák

19. 8. 2012

Německý Gamescom 2012 představil celou řadu her, které budou během letošního prosince soupeřit o své místo pod vánočními stromečky. Pro čtenáře GAMEZINE.cz jsme vybrali ty nejočekávanější a nejslibnější tituly podzimu 2012!

Vstupenky pro běžné návštěvníky festivalu byly během posledních dní beznadějně vyprodány Foto: Marek Jedinák, GAMEZINE.cz

Gamescom 2012, největší evropská herní výstava zaměřená na současnou populární kulturu, ukázala veřejnosti celou řadu nejočekávanějších her. Nechyběla snad žádná z očekávaných pecek s datem vydání do konce roku 2012. Vybrali jsme ty nejočekávanější pecky, o jejichž koupi má smysl uvažovat.

Čtěte také: Vybrali jsme 13 nejlepších Batmanových gadgetů z filmů, komiksů i her

Medal of Honor: Warfighter

Zcela jednoznačně jedno z největších překvapení Gamescomu. Tato herní značka byla nedávno resuscitována s poněkud rozporuplnými výsledky a diskutabilní kvalitou. Šlo jednoduše o horší Call of Duty. Multiplayer nabízí oproti zažitým konvencím řadu změn. Jeden z módů nabízí možnost hraní ve dvojici, kdy hráči svého parťáka vidí i skrze stěny. Single zatím nikdo neviděl, ale pokud EA nepodcení marketing a hru tak samo neodepíše ještě před vydáním, může z toho být solidní pecka podobná Battlefieldu 3. Mizerně béčkový singleplayer, ale nejlepší mulťák.

Dishonored

Nejblyštivější šperk z repertoáru Bethesdy. Dishonored vyniká především neopakovatelně temnou atmosférou alternativní reality říznuté steampunkem. Vývojáři vzali funkční koncept z Oblivionu a Skyrimu, do něhož naroubovali silně variabilní možnosti postupu hrou, jako tomu bylo například v Deus Ex. Tradiční slabinou je zastaralý vizuál, ale kvalitní podání příběhu, nápadité questy a dospělácký přístup společně s hlubokými zkušenostmi vývojářů i publishera dělají ze hry kandidáta na hru roku.

foto assassinaAssassins Creed 3

Po již vydaném Mass Effectu 3 jde o dost možná vůbec nejočekávanější titul letošního roku. Trojka na konci názvu je pro vydavatele zárukou zisku, pro hráče lze částečně to samé říci o kvalitě. Hra sice prodělala velký skok v čase i prostoru, ale styl a feeling původní hry zůstal v mnohém zachován. Oproti svým předchůdcům by měl nabídnout mnohem větší variabilitu misí, cílem je překonat kvality druhého dílu. Podle hratelné verze hry by mělo tak trochu jít o Red Dead Redemption odehrávající se v období války za nezávislost.

Hitman: Absolution

Hitman potvrdil extrémně vysoká očekávání. Po již téměř rok starém Deus Ex by mělo jít o pořádnou stealth akci. Demoverze prezentovaná na Gamescomu odhalila neuvěřitelné možnosti vývojářů. Hardware stárnoucího Xboxu dokázal vměstnat do asijské tržnice přibližně čtyři stovky skvěle vypadajících postav, a to bez jakýchkoli poklesů frameratu. Hra nabízí rozsáhlý herní svět a spoustu variabilních úkolů. Ve zmíněné misi bylo nutné potichu zlikvidovat tři nepřátele a nepozorovaně opustit místo činu, přičemž měl hráč několik možností, jak kontrakt splnit.

Far Cry 3

Jedna z poměrně rozporuplných her. S prvním dílem má společnou jednu velmi podstatnou věc – výtečnou grafiku. S kontroverzním prvním dílem naopak určité aspekty svojí vnitřní podstaty. Mimo kvalitně vypadajícího vizuálu tak v zásadě chybí jakékoli argumenty pro potvrzení teze, že hra bude absolutní peckou. Rozsáhlý svět sice nabídne spoustu možností, ale dost možná také slabší příběh. Motiv šílené guerilly kombinovaný s tou nejzaplivanější road movie zavání možností, že to všechno skončí zjištěním, že je hlavní postava celou tu dobu schizofrenní. Titul zůstává stále velkou neznámou, ale i přesto vypadá slibně.

Borderlands 2

První díl byl velkou sázkou do rizika, ale vyplatilo se. Cellshadová grafika, dlouhá herní doba a RPG prvky si získaly obrovské množství fanoušků. Od dalšího dílu se očekává ještě mnohem více. Na základě demoverze lze usuzovat, že jde o mnohem namasenější titul, který však stále připomíná svého předchůdce. Objeví se zde i postavy z jedničky, svět bude mnohem rozsáhlejší a akčnější. Snaha o extrémní pompéznost může zbytečně přeplácat jinak optimálně vybalancovaný titul. Pokud publisher nenutí vývojáře do zbytečných nesmyslů, půjde minimálně o osmičkovou hru.

NHL 13NHL 13

Zařazení virtuálního hokeje může znít jako úlet, ale věřte, že půjde o nejvíce revoluční titul za posledních řekněme pět let. FIFA přinesla velké změny již minulý rok, NHL s nimi počkalo na letošek. Bruslení je mnohem věrohodnější, hra se blíží simulaci mnohem blíže než kdy předtím. Otázkou je, jestli to bude vyhovovat všem. Hráči mohou v některých situacích samovolně upadnout, přihrávky na backhand nemusí zpracovat vždycky a při sprintu je snadné napadat. Po opravdu neinovativním předchozím dílu přichází náležitá satisfakce.

LEGO Pán prstenů

Hra zaměřená na mladší hráče i jejich rodiny očividně nezklame. Na základě demoverze lze předpokládat, že se minimálně podaří zopakovat úspěch hexalogie Hvězdných válek s LEGO licencí, které patří mezi nejlepší videoherní adaptace Lucasovy ságy vůbec. Tolkienův svět je pro ztvárnění ve světě dánské stavebnice naprosto optimální. Z hlediska herních mechanismů se jedná o titul podobný poslednímu zpracování LEGO Harryho Pottera.

Resident Evil 6

Král survival hororů se vrací ve velkém a filmovém stylu. Tři odlišné kampaně se budou odehrávat v Evropě, Japonsku i Spojených státech a nabídnou nefalšovanou zombie apokalypsu. Invaze nemrtvých už tak není záležitostí pouhého prdelákova, ale jde o záležitost celosvětového charakteru. Každá kampaň se lehce liší svým charakterem a také záběry kamery, což přispívá ke větší osobitosti. Návrat ke kořenům je sice v posledních letech zavrženíhodné klišé, ale u téhle série zatraceně funguje!

 Call of Duty: Black Ops 2

Nejvýdělečnější herní série všech dob se opět rozroste o další titul. Tentokrát je jím pokračování snad vůbec nejpopulárnějšího dílu Black Ops vycházejícího z motivů tajných operací studené války. Nejnovější titul je zaměřený především na multiplayer, ve kterém nabízí o něco rozsáhlejší mapy a především všelijaké technologické gadgety charakteristické pro moderního vojáka 21. století.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Gamescom 2012: Vybrali jsme 10 nejočekávanějších her podzimu 2012

Hide picture