Menu
FANZINE.cz
Literatura

Guy Gavriel Kay přijede do Prahy. S fanoušky se setká v sobotu

Olga Buriánková

Olga Buriánková

4. 10. 2012

Fantasy spisovatel Guy Gavriel Kay v rámci svého turné ke knize Pod nebesy navštíví i Prahu. S českými čtenáři se setká v sobotu 6. října. Součástí setkání s autorem bude i autogramiáda.

Setkání se spisovatelem se uskuteční v sobotu 6. října. Zdroj: youtube.com

Mezinárodně uznávaný kanadský spisovatel Guy Gavriel Kay přijede do České republiky.  Setkání s autorem, jenž se zaměřuje na historickou fantasy, se uskuteční v sobotu 6. října v Paláci knih Luxor na Václavské náměstí v Praze. Akce začíná v 15 hodin.

Přečtěte si: Christopher Paolini navštívil Prahu. Podpisy rozdával 6 hodin

Kay se tohoto setkání účastní v rámci propagace své nejnovější knihy. Tu vydalo v září tohoto roku nakladatelství Argo. Nese název Pod nebesy a dějově je situována do starověké Číny za vlády dynastie Tchang.

Zkušený a u nás stále oblíbenější spisovatel v něm spojil tajemnou historii exotického státu vzdáleného jak v místě, tak v čase. Kromě skvěle ztvárněných historických reálií poutavě líčí i citové peripetie a životní příběhy svých postav.

Guy Gavriel Kay debutoval v osmdesátých letech románem Letní strom, první částí trilogie Fionavarská tapisérie. Následovalo mnoho dalších úspěšných knih. Jmenovitě například Tigana, Píseň pro Arbonne nebo Lvi z Al-Rasanu, které ve své době jen o vlásek podlehly v souboji o nejúspěšnější fantasy knihu s románem Lux perpetua od Andrzeje Sapkowského.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Guy Gavriel Kay přijede do Prahy. S fanoušky se setká v sobotu

Hide picture