Menu
FANZINE.cz
Fantasy filmy

Harry Potter je plný zvrhlostí. Máme pro vás TOP 5 podtextů pro dospělé

Veronika Jílková

Veronika Jílková

24. 10. 2011

Harry Potter se stal fenoménem po celém světě, a to v různých podobách. Knihy, filmy, DVD, oblečení či hry. Děti v něm vidí sérii magických pohádek, dospělí si ovšem mohou povšimnout mnoha sexuálních podtextů…

Zvrhlík Potter hledá své pravé já?, Zdroj: distributor filmu

5. Kentauři znásilnili Dolores Umbridgeovou

Dolores Umbridgeová (Imelda Staunton) je jedna z postav v Harry Potterovi, kterou snad nikdo ve vesmíru nemůže mít rád. To jí dali najevo i Ron (Rupert Grint), Hermiona (Emma Watson) a Harry (Daniel Radcliffe) v pátém díle s názvem Fénixův řád. Právě tato dvojice profesorku ke konci filmu odvedla do Zapovězeného lesa, kde si na ní smlsli tvorové zvaní kentauři.

Co se ale stalo dál? Poslední, co jsme mohli v záběru spatřit, byl běh těchto tvorů, kteří v náručí svírali růžové bezmocné tělo. Právě zde je čas na zamyšlení – J. K. Rowlingová v této situaci poukazovala na mytologii, která o kentaurech praví, že unášejí ženy. V legendách stojí, že na jedné svatební hostině byla tímto tvorem unesena nevěsta, v další se zase tvrdí, že jakýsi kentaur Nessus byl zabit při pokusu unést další ženu. To nás přivádí k závěru: kentauři mají lidskou hlavu, ale koňské tělo, a to se vším všudy…

FOTO: Speciál Harry Potter

Lidé, kteří pochopili skrytý podtext této situace, hned rozpoutali bouřlivou diskuzi na internetu. Samozřejmě se s Umbridgeovou mohlo stát cokoli – kentauři ji mohli udupat, pobodat nebo uvázat ke stromu. Jenže tato růžová bestie se objevuje i v dalším pokračování, Princ dvojí krve, a to s určitým traumatem z oné nehody.

4. Legálně prodávané drogy

Elixír lásky v obchodě Weasleyovic dvojčat Kratochvilné kouzelnické kejkle? Proč ne, pokud se nad tím více nezamyslíme. Kromě již zmíněného odvaru lásky zde můžeme najít další přísady v podobě okouzlujících bublinek, žalostných slz, líbací směsi, měsíčních paprsků nebo amorkových krystalků.

Má mě rád, nemá mě rád?

Všechny tyto kouzelnické lahvičky slouží k přilákání milovaného protějšku, jsou v podobě parfémů nebo léků proti kašli. Je takový prodej ovšem legální? A jak dlouho takové lektvary účinkují? „Až dvacet čtyři hodin v kuse. Záleží ovšem na hmotnosti chlapce a… přitažlivosti dívky,“ řekli by vám FredGeorge Weasleyovi. Pokud si myslíte, že tento obchod má jen vtipně oklamat čtenáře a diváky, máte pravdu.

V tomto krámě zakoupila Romilda Vane krabici s čokoládovými bonbony, napuštěnými elixírem lásky. Tato pozornost se poté dostala k Ronovi, který se z ničeho nic stal naprosto posedlým milovníkem a zhuleným romantikem. Takže rada do života: nejezte podezřelé bonboniéry na sv. Valentýna. Nikdy nevíte, do koho se můžete během pěti minut zamilovat.

3. Mnoholičný lektvar a dočasná změna pohlaví

Mnoholičný lektvar je ohavný nápoj, se kterým jsme se mohli setkat hned v druhém díle, kdy se Hermiona proměnila místo ve studentku z jiné koleje v kocoura. Chlupy vykašlávala dalších čtrnáct dní. Když se ovšem proměna v jinou osobu povede, můžeme být svědky pozoruhodných úkazů. Například v Relikviích smrti, kdy se členové Fénixova řádu proměnili v Harry Pottery, aby tak ochránili toho pravého. Harry měl v tu ránu na sobě podprsenku a mluvil jako holka (ve skutečnosti to byla Fleur).

Představte si svět, ve kterém by takové proměny byly skutečné. Abyste převzali fyzickou podobu jiné osoby, stačí jen jeden vlas a hned je z vás někdo jiný, a to i se změnou genitálií. Už i jeden kouzelník, Barty Crouch Jr., na sebe převzal podobu své vlastní matky!

2. Brumbálova bratra zavřeli za surovost

V dílech Ohnivý pohár a Relikvie smrti mohou sečtělí fanoušci najít odkazy na zvrhlost Aberfortha Brumbála – bratra ředitele Bradavic Albuse Brumbála. Právě zde bylo zmíněno, že se Aberforth dostal do značných potíží s Ministerstvem kouzel kvůli jeho menšímu skandálu s nevhodným chováním ke koze.

Seznamte se s Aberforthem a jeho pokusy

Rowlingová v jednom rozhovoru uvedla, že se jí líbí kouzelníkova slabost pro kozy, na kterých zkouší všemožná a nepřiměřená kouzla. Jedním z nich byl lektvar na udržování čistoty zahnutých růžků. Albus Brumbál podle několika diskuzí taky není jen všeznalý ředitel a nejlepší čaroděj všech dob. Spekuluje se i o jeho homosexualitě.

1. Hagridův otec uvězněn v obřím těle

Rubeus Hagrid je ve třetím díle Vězeň z Azkabanu profesorem předmětu Péče o kouzelné tvory. Je to abnormální typ člověka, ovšem také milosrdný a poctivý hajný. A obrovský milovník zvířat.

Jeho kouzelnický otec si vzal za ženu obryni Frídwulfu, která Hagrida nechala v otcově péči krátce po jeho narození, později porodila i jeho bratra Drápa – taktéž obra, kterého později Hagrid schovával v Zapovězeném lese. Svého otce popisuje jako malého človíčka, kterého už v dětství dokázal zvednout do náručí. Jak se tedy tak malému muži povedlo oplodnit opravdovou obřici, jejíž pohlavní orgány byly pravděpodobně více prostorné než hotelový pokoj v Tokiu?

Hagrid vznikl z velké matky a malého otce

Za tyto opravdu vkusné podtexty můžeme poděkovat paní spisovatelce Rowlingové, která do (už tak dost) propracovaného světa dokázala vložit myšlenky, které jsou spíše pro ty dospělé…

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Harry Potter je plný zvrhlostí. Máme pro vás TOP 5 podtextů pro dospělé

Hide picture