Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Hvězdná brána bude mít filmovou trilogii. Režisérem bude Emmerich

Redakce

Redakce

30. 5. 2014

O filmové trilogii Hvězdné brány se mluvilo již dříve. Nyní to ale vypadá, že se projekt hýbe kupředu. Podílet se na něm budou studia Warner Bros. a MGM a režisérské křeslo by měl obsadit Roland Emmerich (Patriot, Den nezávislosti).

FOTO: Hvězdná brána

Hvězdná brána. Zdroj: mercscilla.deviantart.com

Není zatím úplně jasné, zda Emmerich, bude režírovat jen první film nebo všechny tři. Přidá se k němu jeho dlouholetý kolega a producent Dean Devlin, společně pracovali před dvaceti lety na první Hvězdné bráně. Kdo napíše scénář a o čem přesně bude děj, zatím není známo.

Půjde tedy o pokračování původního filmu? Nebo přepracování? Podle samotného režiséra novinka bude mít trochu z obojího. Mělo by jít o pokračování, které v sobě ale obsáhne trochu původního děje a přepracuje ho.

Původní Hvězdná brána, která vyšla v roce 1994, sledovala příběh skupiny vědců, kteří v Egyptě objevili zařízení pro mezihvězdné cestování. V tomto snímku hráli Kurt Russell a James Spader a byl to velký hit, který po celém světě vydělal 196 milionů dolarů. Sám film nikdy neměl žádné pokračování, avšak dal prostor pro vznik mnoha televizních seriálů – hraných i animovaných – a také videohře.

Poslední televizní adaptací byl seriál Stargate Universe, který se začal vysílat v roce 2009, ale po druhé sérii byl zrušený.

Ačkoli byl projekt trilogie Hvězdné brány oficiálně zaštítěn, jen tak se na něm asi pracovat nezačne. Emmerich momentálně pracuje na historickém dramatu Stonewall a také chce přijít s pokračováním ke Dni nezávislosti.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Hvězdná brána bude mít filmovou trilogii. Režisérem bude Emmerich

Hide picture