Menu
FANZINE.cz
Komiks

Inspektor LeBrock bude terčem spiknutí v posledním Grandvillu

Ondřej Pešek

Ondřej Pešek

23. 1. 2019

Pátá a poslední kniha antropomorfní detektivní série Grandville nese podtitul Force majeure a slibuje totéž jako předchozí knihy, jen ještě ve větším: Ještě větší spiknutí, ještě více zvířecích bitek a přestřelek, ještě více jezevce, ještě více stran. Tedy vydaří-li se vydat ji v edici Na přání.

V londýnských ulicích zuří neúprosná válka gangů a inspektor LeBrock se ocitá zcela osamocen na opačné straně zákona. Stal se totiž terčem ďábelského plánu, jehož cílem je zdiskreditovat nejen jeho samotného, ale také všechny jeho blízké. Mozkem celého komplotu není nikdo jiný než sám Tiberius Koenig, král zločinu a jeden z nejprohnanějších padouchů v celé historii detektivních příběhů.

V posledním a zároveň nejdelším pátém díle série Grandville předkládá mistrovský vypravěč a průkopník v oblasti grafických románů Bryan Talbot svým čtenářům nejen nebývale rafinovaný příběh o lásce, zradě, hrozbě a vytrvalosti, ale především akční detektivku plnou překvapivých zvratů. Pátý Grandville obsahuje kromě již tradiční směsi napětí a humoru také poctu klasické detektivce, jelikož se zde objevuje LeBrockův učitel Stamford Holmestřáb a konečně tak odhalíme jeho detektivní začátky.

Kromě LeBrockových starých spojenců, seržanta Rodericka Krysmyše a temperamentní pařížské prostitutky Billie, která je toho času LeBrockovou snoubenkou, se na scéně objevuje další hráč. Do Londýna přijíždí Tasso, italský jezevec, který jako by LeBrockovi z oka vypadl, jen je o něco ošklivější a surovější. Ale je otázkou, zda stojí na straně dobra či zla. Začíná finální bitva, v níž LeBrock na první pohled nemá nejmenší šanci zvítězit. Podaří se mu přežít? To zjistíte až v momentě, kdy rozbalíte antispoilerovou pečeť a začtete se do stran pod ní.

Pátý Grandville vyjde v edici Na přání. Co to ale znamená? Jde o již ozkoušený způsob, kde si knihu člověk závazně objedná na stránkách Comics Centra před samotným vydáním: Čas na to má do 10. 2. 2019. Bude-li mít o komiks zájem alespoň pět set fanoušků, vyjde 19. 3. 2018. Dobrá zpráva je, že i kdyby nebyl takový počet dosažen, o peníze nepřijdete, protože předem nic neplatíte. Ale kdo by věřil tomu, že lidé zabijí poslední knihu, když ty předchozí tak nadšeně podporovali? Navíc, třicet procent po dvou dnech, to se jen tak nevidí.

Ohodnoťte tento článek:
0

Právě čtete

Inspektor LeBrock bude terčem spiknutí v posledním Grandvillu

Hide picture