Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Íránci si nezahrají hry od Blizzardu. Můžou za to embarga USA

Pavel Šnábl

Pavel Šnábl

28. 8. 2012

Hry si Íránci nemohou zahrát už pár dní. Nejdříve se myslelo, že za to může íránská vláda. Nakonec Blizzard vydal oficiální vysvětlení, kde se uvádí pravý důvod.

OBR.: Starcraft

Starcraft je jenom jedna z her, které není možno v Íránu hrát  Zdroj: Oficiální stránka hry

Hry jako World of Warcraft nebo Diablo III si nemohou hráči z Íránu zahrát kvůli sankčním zákonům USA. Tyto zákony totiž zakazují obchodovat s určitými zeměmi, jako je právě Írán.

Kvůli vyostřené situaci v zemi proto musel Blizzard přerušit jakékoli služby, a to dokonce bez možnosti náhrady poškozeným hráčům.

Čtěte také první dojmy: Vyzkoušeli jsme Crysis 3. Víme, jak se hraje s lukem

Zaměstnanci studia vyjádřili soucit s postiženými hráči a zároveň dodali, že služby zpřístupní, jakmile jim to zákony USA dovolí. Jenomže to nejspíše tak rychle nebude.

Blizzard bohužel nemá moc na vybranou. USA nejen vyžadují dodržování embarg, ale dokonce se nedodržení přísně trestá. O těchto trestech se na vlastní kůži přesvědčila jedna britská banka, která měla malé podíly tržeb při obchodování s Íránem.

Tento politický tlak bohužel odnesou opět jen obyčejní lidé. Je těžké si představit, že roky utrácíte peníze ve World of Warcraft, a pak ze dne na den máte smůlu. A to jenom proto, že se tak jeden stát rozhodl.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Íránci si nezahrají hry od Blizzardu. Můžou za to embarga USA

Hide picture