Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

J. J. Abrams: Natočit sequel Star Treku ve 3D mě donutilo studio

Denisa Marešová

Denisa Marešová

10. 1. 2013

FOTO: Star Trek: Into DarknessRežisér filmu Star Trek Into Darkness, J. J. Abrams, vyšel s pravdou ven. Natočit tento snímek ve 3D ho přinutilo samotné studio Paramount. On sám 3D formát nemá rád.

Plakát připravovaného sequelu Star Trek Into Darkness. Zdroj: Bontonfilm CZ

Plakát připravovaného sequelu Star Trek Into Darkness. Zdroj: Bontonfilm CZ

J.  J. Abrams, režisér prvního dílu Star Trek (2009), nyní tvrdí, že to bylo právě studio Paramount, které ho donutilo natočit připravovaný sequel Star Trek Into Darkness s pomocí technologie 3D. Ačkoli sám 3D formáty nemá rád, nakonec přiznal, že práce se stereografy a 3D štábem byla velice užitečná.

OBRAZEM: 11 nových fotografií z filmu Star Trek: Do temnoty

Star Trek: Do temnoty, jak zní jeho český distribuční název, se studio rozhodlo natočit ve 3D čistě z ekonomických důvodů.  Pokud by na tuto podmínku Abrams nepřistoupil, film by nedostal zelenou nebo by režisérskou stoličku získal pravděpodobně jiný tvůrce ochotný 3D obraz plně využít.

Spock v akci. Zdroj: Bontonfilm CZ

Spock v akci. Zdroj: Bontonfilm CZ

Abrams se nechal slyšet: „Často mám s 3D filmy problém, nevidím je kvalitně, bolí mě z nich hlava a nesnáším ty brýle; nesnáším fakt, že všechno je tak tlumené.“ Zároveň ale přiznal, že na projektu Star Trek Into Darkness použili nové 3D technologie, které všem těmto špatným rysům předchází nebo je eliminují. I přesto je zastáncem názoru, že dělat film pouze ve 2D může vypadat lépe než ve 3D.

K celé věci se nakonec Abrams vyjádřil takto: „Klíčové pro mě je, že můžu točit 2D film, který jsem chtěl točit, můžu ho točit tak, jak jsem sám chtěl, a to vše bude umocněno 3D technologií, ale to nemění nic na 2D verzi.“ Režisér tedy věří a doufá, že 3D technologie nebude mít na přijetí výsledného filmu neblahé účinky.

Premiéra snímku v České republice se koná 6. června, poté budete moci sami posoudit, jaký vliv měl na oblíbenou sérii 3D obraz.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

J. J. Abrams: Natočit sequel Star Treku ve 3D mě donutilo studio

Hide picture