Menu
FANZINE.cz
Technologie

Japonci otevřeli herní restauraci. Nabízí i zombie mozek ve vlastní šťávě

Marek Jedinák

Marek Jedinák

21. 2. 2012

V japonském Tokiu byla slavnostně otevřena restaurace herního vydavatele Capcom. Interiér doplňuje herní výzdoba a na menu najdou zákazníci pochoutky jako dezert vypadající jako mozek či obří steak Tyrant s lahodnou omáčkou na bázi T-viru.

Co by to bylo za herní restauraci bez možnosti zahrát si na arkádových automatech zdroj: japonská restaurace

Japonci patří mezi jedny z největších vyznavačů virtuální zábavy, čemuž pomáhá i vysoká koupěschopnost tamního obyvatelstva. Jak se ale ještě více nabažit oblíbenou herní sérií i po dohrání všech jejích pokračování? Společnost Capcom, vývojář takových pecek jako Donkey Kong, Street Fighter nebo Resident Evil otevřela v centru Tokia vlastní restauraci inspirovanou celou řadou herních motivů.

Čtěte také: Namíchejte si nejlepší koktejly roku. Drinky inspirované videohrami

Její menu je však přizpůsobeno především těm o něco aktuálnějším titulům, které středoevropským hráčům bohužel nejsou tolik známé. Návštěvníci restaurace si mohou pochutnat třeba na těstovinách upravených do podoby vlasů jedné z postav ze hry Monster Hunter.

Největší peckou však zcela určitě bude několik chodů inspirovaných hrou Resident Evil. Hlavní baštou je obří steak Tyrant s omáčkou z T-viru a jako sladká tečka na polechtání chuťových buněk pařanů poslouží pečený zákusek vypadající jako mozek servírovaný s omáčkou z lesního ovoce připomínající krev.

Podobné delikatesy samozřejmě nelze barbarsky zapíjet konvenčními drinky, ale perfektně k nim sedne třeba léčivý odvar ze zelené byliny, jež v sérii Resident Evil sloužila k doplňování zdraví.

V Asii přestávají být podobné popkulturní výstřelky něčím nevšedním, v posledních letech se objevuje celá řada lehce výstředních projektů. V čínském Pekingu například v nedávné době svým návštěvníkům otevřel brány zábavní park ve stylu hry World of Warcraft.

Čtěte také: Krev zombíků je nejlepší ledová, tvrdí výrobce energetického nápoje

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Japonci otevřeli herní restauraci. Nabízí i zombie mozek ve vlastní šťávě

Hide picture