VIDEO: Julie Nováková se stala novou autorkou dobrodružné řady JFK

Na festivalu FanCity se křtil opožděný osmnáctý díl Johna Francise Kováře od Františky Vrbenské, představili se ale i noví autoři. Co chystají?

John Francis Kovář operuje pod taktovkou agentury EF, která své zaměstnance vysílá napříč paralelními vesmíry. Ryze česká série, křižující nejen žánry sci-fi a fantasy, odstartovala před několika lety a právě se chystá dovršit třetí desítku vydaných svazků. Její relativně volná koncepce dovoluje střídat kulisy a přidávat nové dějové linky jako na běžícím pásu, a tak jsou mnoha autorům, kteří se dosud nezapojili, dveře do série otevřené.

JFK 26: Pár kapek krve prolitých Vladimírem Šlechtou

V otěžích se už vystřídali ostřílení domácí spisovatelé (Ondřej Neff, Jiří W. Procházka, Vladimír Šlechta nebo Miroslav Žamboch), ale JFK si zakládá na tom, aby dával dostatečný prostor i autorům, kteří spisovatelské řemeslo teprve objevují nebo objem jejich tvorby není veliký (Petr Schink, Karolina Francová, Františka Vrbenská, Tomáš Němec, Jan Hlávka).

Série o Johnu Francisi Kovářovi se nezapomíná prezentovat ani na setkání fanoušků fantastiky, naposledy na festivalu FanCity, který proběhl v Praze na konci října. Právě tady se představila řada nových autorů, kteří plánují zatáhnout JFK do svých vlastních světů. S velkou slávou představil jeden z otců série, Jiří W. Procházka, mladou spisovatelku Julii Novákovou, autorku detektivky Zločin na Poseidon City. Podle svých vlastních slov nezůstane Nováková kolektivnímu hrdinovi nic dlužna a pošle ho do světa, kde by nikdo z nás nechtěl žít.

Ještě než došlo na scénické čtení jeho právě připravovaného dílu Dlouhý černý úsvit, Jiří W. Procházka prohlásil, že o sérii strach rozhodně nemá. I s třetí desítkou knih na krku je stále oblíbená a hrnou se do ní noví autoři. Kromě Novákové se mohou čtenáři v nadcházejících letech těšit například na Jana Kotouče, který vypustí JFK do světa druhé světové války někdy kolem vylodění v Normandii, nebo na Mílu Lince, autora fantasy knih z autentického středověkého prostředí.

VIDEO: Julie Nováková se stala novou autorkou dobrodružné řady JFK
Ohodnoťte tento článek

1 Comment on VIDEO: Julie Nováková se stala novou autorkou dobrodružné řady JFK

  1. K těm Pire1tům .. 2. dedl byl ještě dobrej, trjoka je už ale opravdu sle1tanina. Je1 se hodně bojedm sce9ne1ře, zpracove1ned vypade1 kvalitně. Zaklednač je jasnej, to je srdcovka :D. Serie1l/film posrali, ani se nedivedm, že s tedm Sapkowsky nechce nic medt. Na hře taky nedělal, jen prodal pre1va. Měl moc pre1ce s psanedm .. dělal na těch Kališnedcedch .. už nevim jak se to jmenuje kua. Dantes Inferno neme1 nic společne9ho, pravda, jen jsem to tak nadhodil :D.Silent Hill jsem hre1l (prvned dedl), ale film se mi neledbil.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.