Menu
FANZINE.cz
Literatura

VIDEO: Julie Nováková se stala novou autorkou dobrodružné řady JFK

Jan Nohovec

Jan Nohovec

29. 11. 2011

Na festivalu FanCity se křtil opožděný osmnáctý díl Johna Francise Kováře od Františky Vrbenské, představili se ale i noví autoři. Co chystají?

video
play-sharp-fill

John Francis Kovář operuje pod taktovkou agentury EF, která své zaměstnance vysílá napříč paralelními vesmíry. Ryze česká série, křižující nejen žánry sci-fi a fantasy, odstartovala před několika lety a právě se chystá dovršit třetí desítku vydaných svazků. Její relativně volná koncepce dovoluje střídat kulisy a přidávat nové dějové linky jako na běžícím pásu, a tak jsou mnoha autorům, kteří se dosud nezapojili, dveře do série otevřené.

JFK 26: Pár kapek krve prolitých Vladimírem Šlechtou

V otěžích se už vystřídali ostřílení domácí spisovatelé (Ondřej Neff, Jiří W. Procházka, Vladimír Šlechta nebo Miroslav Žamboch), ale JFK si zakládá na tom, aby dával dostatečný prostor i autorům, kteří spisovatelské řemeslo teprve objevují nebo objem jejich tvorby není veliký (Petr Schink, Karolina Francová, Františka Vrbenská, Tomáš Němec, Jan Hlávka).

Série o Johnu Francisi Kovářovi se nezapomíná prezentovat ani na setkání fanoušků fantastiky, naposledy na festivalu FanCity, který proběhl v Praze na konci října. Právě tady se představila řada nových autorů, kteří plánují zatáhnout JFK do svých vlastních světů. S velkou slávou představil jeden z otců série, Jiří W. Procházka, mladou spisovatelku Julii Novákovou, autorku detektivky Zločin na Poseidon City. Podle svých vlastních slov nezůstane Nováková kolektivnímu hrdinovi nic dlužna a pošle ho do světa, kde by nikdo z nás nechtěl žít.

Ještě než došlo na scénické čtení jeho právě připravovaného dílu Dlouhý černý úsvit, Jiří W. Procházka prohlásil, že o sérii strach rozhodně nemá. I s třetí desítkou knih na krku je stále oblíbená a hrnou se do ní noví autoři. Kromě Novákové se mohou čtenáři v nadcházejících letech těšit například na Jana Kotouče, který vypustí JFK do světa druhé světové války někdy kolem vylodění v Normandii, nebo na Mílu Lince, autora fantasy knih z autentického středověkého prostředí.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

VIDEO: Julie Nováková se stala novou autorkou dobrodružné řady JFK

Hide picture