Menu
FANZINE.cz
Geekovské a fanouškovské umění

Kalendář G. R. R. Martina na rok 2012 zdobí ilustrace Johna Picacia

Marek Hofman

Marek Hofman

13. 8. 2011

Fanoušci románů George R. R. Martina mohou strávit příští rok ve společnosti hrdinů ze ságy Píseň ledu a ohně. Ti je budou pozorovat z nástěnného kalendáře.

Březnu dominuje targaryenská princezna Daenerys  Autor: John Picacio

Letos visí na stěnách pokojů Martinových fandů práce výtvarníka Teda Nasmitha, jehož díla zdobí i ilustrovaná vydání Tolkienova Pána prstenů. Příští rok nahradí Zimohrad, Orlí hnízdo, Černou pevnost a další tvrze známé z příběhů ze světa literární ságy Píseň ledu a ohně její ústřední i vedlejší hrdinové.

Zpodobnění Eddarda Starka, jeho dětí i nevlastního syna Jona a mnoha jiných postav se zhostil John Picacio, držitel World Fantasy Award. Jeho výtvarné práce si však vychutnávají hlavně zahraniční čtenáři. Picaciovy ilustrace zkrášlují obálky v zahraničí vydávaných románů, mezi něž patří i tvorba Michaela Moorcoka, Roberta Silverberga, Dana Simmonse nebo právě George R. R. Martina.

S nabídkou vytvoření kalendáře výtvarníka oslovilo nakladatelství Bentam. „Všechna díla v tomto kalendáři jsou hybridy tradiční kresby tužkou a malby, digitálně složené dohromady,“ prozradil na svém blogu Picacio. Jako předloha mu posloužili lidé z nejbližšího okolí. „Děkuji rodině a přátelům, kteří se stali mými modely a pomohli mi usměrnit proud mých vizí,“ vyjádřil ilustrátor svůj vděk.

Tanec s draky. George R. R. Martin sklízí chválu kritiků

Kalendář se objeví na trhu pouze v USA. Českým fanouškům tak nezbývá, než si jej objednat přes internet.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Kalendář G. R. R. Martina na rok 2012 zdobí ilustrace Johna Picacia

Hide picture