×
FANZINE.cz

Kalendář G. R. R. Martina na rok 2012 zdobí ilustrace Johna Picacia

Fanoušci románů George R. R. Martina mohou strávit příští rok ve společnosti hrdinů ze ságy Píseň ledu a ohně. Ti je budou pozorovat z nástěnného kalendáře.

Březnu dominuje targaryenská princezna Daenerys  Autor: John Picacio

Letos visí na stěnách pokojů Martinových fandů práce výtvarníka Teda Nasmitha, jehož díla zdobí i ilustrovaná vydání Tolkienova Pána prstenů. Příští rok nahradí Zimohrad, Orlí hnízdo, Černou pevnost a další tvrze známé z příběhů ze světa literární ságy Píseň ledu a ohně její ústřední i vedlejší hrdinové.

Zpodobnění Eddarda Starka, jeho dětí i nevlastního syna Jona a mnoha jiných postav se zhostil John Picacio, držitel World Fantasy Award. Jeho výtvarné práce si však vychutnávají hlavně zahraniční čtenáři. Picaciovy ilustrace zkrášlují obálky v zahraničí vydávaných románů, mezi něž patří i tvorba Michaela Moorcoka, Roberta Silverberga, Dana Simmonse nebo právě George R. R. Martina.

S nabídkou vytvoření kalendáře výtvarníka oslovilo nakladatelství Bentam. „Všechna díla v tomto kalendáři jsou hybridy tradiční kresby tužkou a malby, digitálně složené dohromady,“ prozradil na svém blogu Picacio. Jako předloha mu posloužili lidé z nejbližšího okolí. „Děkuji rodině a přátelům, kteří se stali mými modely a pomohli mi usměrnit proud mých vizí,“ vyjádřil ilustrátor svůj vděk.

Tanec s draky. George R. R. Martin sklízí chválu kritiků

Kalendář se objeví na trhu pouze v USA. Českým fanouškům tak nezbývá, než si jej objednat přes internet.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..